10 najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Sądeckim, z których zobaczymy Tatry

10 najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Sądeckim, z których zobaczymy Tatry

Beskid Sądecki jest takim pasmem górskim, z którego rozciągają się przepiękne widoki na Tatry. Moglibyśmy pokusić się nawet o stwierdzenie, że miejsc do ich obserwowania w Beskidzie Sądeckim jest najwięcej spośród całych Beskidów. Równać się chyba tylko z nim może Beskid Żywiecki, jednak Tatry obserwowane spośród pierwszego Beskidu są o wiele bardziej okazalsze, mimo, że nie posiada on w swoich granicach Babiej Góry czy Pilska. Przedstawimy Wam 10 najpiękniejszych miejsc według mynaszlaku.pl, z których widać Tatry, a ocenę zostawiamy każdemu z osobna. 

10. Jasielnik

Bardzo ciekawe miejsce, mało znane i uczęszczane. Okolice szczytu Jasielnik na czerwonym szlaku z Jaworek na Polanę Litawcową. Jest to pogranicze Pienin i Beskidu Sądeckiego. Widoki mamy jeszcze na Gorce, Pieniny i Beskid Żywiecki.

Jasielnik

9. Jaworzyna Krynicka

Widoki z Jaworzyny Krynickiej obejmują panoramę 360 stopni, a jedna ze stron to piękny widok na Tatry. Oprócz tego widoki rozciągają się między innymi na Beskid Niski, Pieniny, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Pogórze Ciężkowickie, Vihorlat, Góry Czerchowskie czy Beskid Wyspowy.

Jaworzyna Krynicka

8. Szałasy Jarzębackie

Hala Szałasy Jarzębackie znajduje się na żółtym szlaku z Piwnicznej-Zdroju na Halę Pisaną. Na pierwszym planie widoki obejmują Beskid Sadecki, dalej najwyższy szczyt Pienin – Wysoka, a w tyle Tatry.

Szałasy Jarzębackie

7. Schronisko pod Bereśnikiem

Przy schronisku obejrzymy piękne krajobrazy na stronę południową. Widoki na Pieniny i Tatry z okien budynku są wizytówką tego miejsca. Już podczas podejścia pod Bereśnik możemy delektować się cudownymi panoramami.

Schronisko pod Bereśnikiem

6. Eliaszówka

Chociaż drzewa są coraz wyższe to widoki na Tatry z wieży widokowej na Eliaszówce dalej są jednymi z najpiękniejszych w całym paśmie górskim. Gdyby nie drewniana konstrukcja to widoki mielibyśmy zaledwie na stronę północną. Tak to możemy obserwować Gorce, Pieniny, Beskid Żywiecki, Góry Lewockie czy Pogórze Rożnowskie.

Eliaszówka

5. Radziejowa 

(obecnie wieża na Radziejowej jest zamknięta)

Najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, Radziejowa nie jest według nas numerem 1 w naszym rankingu. Zajmuje 5 miejsce mimo wieży widokowej i panoram 360 stopni. Oprócz Tatr zobaczymy z Radziejowej – Góry Świętokrzyskie, Beskid Niski, Góry Lewockie, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce czy Bieszczady.

Radziejowa

4. Koziarz

Po tym jak powstała wieża widokowa to widoki zrobiły się przepiękne. Kiedyś cała kopuła szczytowa była zalesiona, teraz jest to świetne miejsce obserwacyjne dla fotografów. Widoki na Pieniny, Gorce czy Beskid Wyspowy.

Koziarz, Fotograf: Krystian Kiwacz, www.neck.flog.pl

3.Polana Litawcowa

Polana Litawcowa znajduje się na Przełęczy Obidza. Do samej góry można dotrzeć samochodem, dlatego to miejsce jest tak bardzo popularne wśród zwykłych ludzi. Znajduje się na szlaku Przełęcz Obidza – Radziejowa.

Polana Litawcowa
Polana Litawcowa

2. Bacówka nad Wierchomlą

2 miejsce w rankingu zajmują krajobrazy spod Bacówki nad Wierchomlą. Nie trzeba nawet wychodzić przed budynek, żeby oglądać takie widoki. Wystarczy zająć odpowiednie miejsce przy oknie. Przez wielu tatrzański krajobraz z Wierchomli jest najpiękniejszym w całych górach.

Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą

1. Mały Rogacz

Mały Rogacz, a właściwie jego okolice to miejsce przepiękne, a widoki z niego są oszałamiające. Zostaje ono zwycięzcom naszego rankingu. Mały Rogacz znajduje się na szlaku Przełęcz Gromadzka – Radziejowa.

Okolice Małego Rogacza, Fotograf: Krystian Kiwacz, www.neck.flog.pl
Okolice Małego Rogacza, Fotograf: Krystian Kiwacz, www.neck.flog.pl

Oprócz naszych zdjęć z górskiego archiwum, swoich arcydzieł użyczył nam świetny fotograf Krystian Kiwacz z Gorlic. Serdecznie mu za to dziękujemy, a jego prace możecie obejrzeć na jego blogu – > Portfolio Krystiana i Facebooku na jego fan page. A my dziękujemy za obejrzenie. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na FacebookuTwitterzeGoogle+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *