Beskid Niski: Jaworze, wieża widokowa i zima w pełni

W górach zima w pełni. Przekonałem się o tym podczas wczorajszego poranka, gdy wybrałem się na krótką wycieczkę na pogranicza Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego na szczyt Jaworze, na którym znajduje się wieża widokowa. Dojście na górę można zaplanować od kilku stron. Najdłuższy jest zielony szlak z Grybowa, potem niebieski z Ptaszkowej i również niebieski z Boguszy, a dokładnie z Przełęczy nad Bacówką.

Mój szlak – ostatni z wymienionych prowadził chwilę po prostym, a następnie ostro piął się pod górę. Początkowo idzie się asfaltem między polami, a później wchodzi do lasu. Trasa jest nieprzetarta i nie idzie się zbyt łatwo. Wyjście zajmuje około godziny w warunkach zimowych. W jedną stronę to zaledwie 1500 metrów. Miałem znaleźć się tam o wschodzie słońca, jednak pochmurna pogoda sprawiła, że zobaczyłem tylko okoliczne wzniesienia, między innymi Ubocz, Kopiec i Czerszlę, a także krajobrazy Pogórza Rożnowskiego. Nic jednak nie może równać się z widokami jakie mieliśmy w tym miejscu 25 grudnia 2015 roku. 

Korona Beskidu Niskiego: Na Jaworze z Grybowa długim zielonym szlakiem

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *