Beskid Wyspowy: Dworek Sławików w Kątach

Beskid Wyspowy: Dworek Sławików w Kątach

Przejeżdżając przez gminę Iwkowa i Beskid Wyspowy warto podjechać do małej miejscowości Kąty, w której mieszkam i zobaczyć dworek z 1900 roku, wzniesiony przez ówczesnego właściciela tamtejszego majątku – Sławika. Przy dworku znajduje się niewielki staw oraz ruiny kamiennego spichlerza z XVI wieku. Niedawno wybudowano tam ławeczkę Jana Karskiego i postawiono tablicę informacyjną. 

Kilka miesięcy temu przyłączyliśmy się do wyznaczenia szlaku Jana Karskiego z Marcinkowic do Kątów, który zaczyna/kończy się właśnie pod dworkiem Sławików. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tej ścieżce to kliknijcie TUTAJ. Dodam jeszcze, że nie ma jej zaznaczonej na mapach i w terenie. Jest tylko kilka początkowych znaków. W tym roku ma się to zmienić i cała około 22-kilometrowa ścieżka edukacyjna ma zostać oznakowana. Dla przypomnienia, Jan Karski był to kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego w stopniu porucznika. Przebywał on w Kątach około 6 miesięcy i pracował jako ogrodnik.

Na mapie Compassu zaznaczyłem położenie dworku
Dworek Sławików w Kątach
www.mynaszlaku.pl
Początek/koniec ścieżki
Ławeczka Karskiego
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
Widoki z dworku
Po ciężkiej wędrówce 🙂

Bardzo dziękujemy za przeczytanie tego wpisu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym.

Do zobaczenia na szlaku !

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *