Białowieski Park Narodowy: Rezerwat Pokazowy Żubrów

#objazdówka po Polsce – dzień V | 25.08.2018 | Do Białowieskiego Parku Narodowego przyciągnął nas Rezerwat Pokazowy Żubrów. Od dziecięcych lat było dla nas celem zobaczyć ten rezerwat. Zawsze chcieliśmy obejrzeć żubry na żywo. Tutaj możemy to zrobić, bo zwierzęta są eksponowane w warunkach półnaturalnych w dużych zagrodach.

Podjeżdżamy z drogi Białowieża – Hajnówka na parking. Miejsca jest dość dużo, ale już z rana są odwiedzający. Postój jest bezpłatny. Zabieramy ze sobą parasol, bo coś nam wygląda na to, że może pokropić. Podchodzimy w kierunku dużego budynku. Bilet można zakupić w automacie. Bardzo szybko nacisnęliśmy to co było potrzeba i w kilka chwil bilety mieliśmy w ręce. Na środku znajduje się okienko z pamiątkami i być może tutaj też można zakupić bilety. My jeszcze obeszliśmy budynek dookoła, a także pierwsze piętro.

Następnie przechodzimy przez bramki i znajdujemy się na ścieżce, z której będziemy obserwować zwierzęta. Idziemy przed siebie i mijamy mały plac zabaw po lewej stronie, a po prawej możemy zobaczyć już pierwszą zagrodę. Na pewno spotkamy tutaj jelenie, łosie, sarny, żubry, żubronie, koniki polskie typu tarpan, wilki, rysia, dziki. Co niektóre zagrody są puste i na darmo nam jest wypatrywać jakieś zwierzęta, a to dlatego tak jest, że dany teren odpoczywa i na nim odrasta trawa. Gdy przyjdzie czas zwierzęta przejdą do nich i będą kontynuować naturalne karmienie. Przy zagrodach są utworzone różne wiaty oraz specjalne wybiegi, aby można było spokojnie obserwować z bliska piękne okazy. Przy każdej zagrodzie znajdziemy zawsze tabliczkę informacyjną o danym gatunku wraz z jego występowaniem. Rezerwat można zwiedzać na rowerze za dodatkową opłatą. My spędziliśmy tutaj ponad godzinę czasu i uważamy, że warto. 

Cennik i godziny otwarcia Rezerwatu Pokazowego Żubrów

Rezerwat Pokazowy Żubrów – Białowieski Park Narodowy
Droga Narewkowska, Białowieża
tel. 85/ 681-23-98 http://bpn.com.pl

Ceny biletów (sezon 2018)

  • normalny: 10 zł
  • ulgowy: 5 zł
  • wjazd rowerem na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów: 5 zł.

Godziny zwiedzania Rezerwatu Pokazowego Żubrów:

  • w sezonie (od 16 kwietnia do 15 października) codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00,
  • poza sezonem (od wtorku do niedzieli) w godzinach od 8:00 do 16:00.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *