Cudowne Mikołajki dla Pani Kingi i jej córek. Mają swój wymarzony dom

Pani Kinga z córkami

Pamiętacie jak w ubiegłym roku w kwietniu organizowaliśmy razem z Fundacją Renovo „Górskie spotkanie na szlaku”?, a w tym roku w styczniu biegaliśmy w Bereście dla Pani Kingi i jej czterech córek? Wszystko było po to, aby rodzina Gruców mogła cieszyć się z nowego domu. Wesoła rodzinka z Berestu koło Krynicy-Zdroju dostała właśnie cudowny prezent na Mikołajki.

W kwietniu 2015r. zaangażowaliśmy się w organizację imprezy charytatywnej o nazwie „Górskie spotkanie na szlaku”, której celem była zbiórka pieniędzy na budowę nowego domu dla Pani Kingi Grucy i jej córeczek z Berestu. Budową domu zajmuje się od samego początku Fundacja Renovo z Nowego Sącza. O tym wydarzeniu z 17 kwietnia możecie przeczytać TUTAJ. 31 stycznia 2016r. biegaliśmy w charytatywnym biegu po dom. Kliknijcie TUTAJ i zobaczcie jak to było.

Górskie spotkanie na szlaku

Dwa dni temu, 6 grudnia rodzina dostała wymarzony prezent – nowy dom. Klucze, akt własności a także inne dokumenty przekazał na ręce Pani Kingi Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy – Zdroju.  Dzięki sponsorom, którzy przekazali materiał budowlane, stoły, meble, farby i inne wyposażenie a także pieniądze, w półtora roku udało się postawić dom.

Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w budowę domu dla Pani Kingi a było ich przeszło pięćdziesięciu. Dziękuję również Fundacji Renovo z Nowego Sącz, która podjęła się tego zadania oraz mediom lokalnym i ogólnopolskim, którzy pomogli nagłośnić sprawę – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Pani Kinga i jej córki zamieszkają w domu, który na parterze ma salon, kuchnię pokój Pani Kingi i kotłownie. Dziewczynki zaś zamieszkają na piętrze. Dwie są bliźniaczkami, więc dzielić będą pokój wspólnie. Pozostałe będą miały swoje pokoje. W domu są dwie łazienki i niewielki taras.

– Bardzo pomocny był Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, stowarzyszenie Berest – Polany, OSP z Piorunki, Berestu, Polan, Mochnaczki Niżnej. Jeżeli kogoś pominąłem, to bardzo przepraszam. Wszystkim chcę serdecznie podziękować! Dla mnie osobiście budowa domu dla Pani Kingi i jej córek było spełnieniem marzenia. Jestem dumny, że powstało coś z niczego. Spotkaliśmy dobrych ludzi, sponsorów i wolontariuszy, bez których to dzieło by nie powstało. Chciałbym też podziękować naszym żonom, mojej i Łukasza Koczenasza – Kamili i Anicie, że wspierały nas i były bardzo wyrozumiałe – mówi Łukasz Ziemnik z Fundacji Renovo, która podjęła się budowy domu.

– Jestem wdzięczna za wszystko co dla mnie i moich dziewczynek zrobiono, mamy dom, w którym będzie się nam dobrze żyło – nie kryła łez Pani Kinga.

fot. Janusz Bobrek
fot. Janusz Bobrek
fot. Janusz Bobrek
fot. Janusz Bobrek
Źródło: Gmina Krynica-ZdrójZdjęcia: Janusz Bobrek

Dziękujemy za przeczytanie. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na FacebookuTwitterzeGoogle+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *