Gorce: Nowa altana turystyczna na czerwonym szlaku z Krościenka nad Dunajcem na Lubań

Altana-Marszalek0216001

Niedawno wędrowaliśmy szlakiem czerwonym prowadzącym z Krościenka nad Dunajcem na Lubań. Akurat schodziliśmy w dół i w okolicach szczytu Marszałek (828 m n.p.m.) na polance zobaczyliśmy nową altanę turystyczną. Została ona zbudowana dzięki zrealizowanemu projektowi w Gorcach o nazwie „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.

Powstały cztery takie altany wyglądem przypominającym dawne szałasy czy koliby pasterskie. Bardzo się zdziwiliśmy, że akurat tutaj zobaczymy taką małą budowlę. Wiele osób negatywnie wypowiadało się na temat projektu i rzadko znalazło się kogoś kto pochwalałby inwestycję w sercu Gorców. Zbudowano 4 wieże i właśnie te wiaty, które są bardzo fajnym pomysłem, zwłaszcza, że są zadaszone i być może kiedyś posłużą komuś jako schronienie podczas nagłej zmiany pogody. Na pewno wielu osobom przypadnie do gustu chociażby ze względu na zamontowane tam pulpity ze zdjęciami widoków wraz z opisanymi panoramami.

Opisane panoramy
Jeden z pulpitów

Teraz już każdy bez problemu i bez zgadywania będzie pewnie wymieniał szczyty, które dostrzeże podczas pobytu w tych miejscach. Altany w swoim wyposażeniu posiadają też stolik i ławki, gdzie z całą pewnością można śmiało przyprowadzać swoje pociechy. Gdy przyjdą na pewno odpoczną w tym miejscu. Tak jak już wspomniałam, powstały cztery takie miejsca. Będziemy starali się dodać również krótkie wpisy z pozostałych miejsc zlokalizowanych w okolicy. Najpierw jednak musimy się do nich wybrać. Obserwujcie naszego bloga, a nie przegapicie tych wpisów.

Wieże i altany na mapie

Bardzo dziękujemy za przeczytanie wpisu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, Twitterze i Google+ i do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Może akurat ktoś się tutaj wybierze. A co Wy myślicie o pomyśle zbudowania takich altan na obszarze Gorców? Zostawcie wpis w komentarzu.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *