Gorce: Wieża widokowa na Królewskiej Górze nad Rabką-Zdrój

Beskid Wyspowy: Wieża widokowa na Królewskiej Górze nad Rabką-Zdrój

Nad Rabką w Gorcach w 2011 roku stanęła ponad 20-metrowa wieża widokowa. Mało kto o niej wie, a jednak widoki z ostatniego piętra są naprawdę okazałe. Znajduje się ona na Królewskiej Górze, 3 kilometry od centrum miasta, jednak to miejsce nazywane jest także Polczakówką. 

Na mapach możemy znaleźć Królewską Górę. W Internecie mówi się również o Polczakówce. Dlaczego tak jest? Otóż Polczakówka to stacja narciarska znajdująca się na zboczu góry, a górna stacja kolejki zlokalizowana jest tuż przy drewnianej budowli. Najczęściej chodzą na nią narciarze w sezonie zimowym, bo będąc u góry zauważają, że coś tam ciekawego jest. Jest to również atrakcja dla wypoczywających w Rabce, a jak wiemy jest to bardzo popularny kurort. Do wieży bardzo łatwo trafić idąc niebieskim szlakiem z centrum Rabki do Rabki-Zaryte. Przebiega tędy szlak długodystansowy z Brzeźnicy na Pogórzu Wielickim do Łopusznej w Gorcach. W pobliżu znajdują się także 2 popularne wzniesienia: Bania 609 m n.p.m. i Grzebień 679 m n.p.m. dokoła, których jest cała masa miejsc widokowych. Wychodząc na ostatnie piętro wieży dostrzeżemy pobliski Luboń Wielki 1022 m n.p.m., Babią Górę 1725 m n.p.m. a nawet Tatry. Nam się udało jak byliśmy tam 28 lipca 2015 roku idąc bardzo atrakcyjnym szlakiem z Mszany Dolnej. O tej podróży przeczytacie TUTAJ. Zobaczcie jak wieża i widoki prezentują się na zdjęciach.

Wieża widokowa na Królewskiej Górze
Widoki z wieży
Widok z wieży
Widok z wieży
Widok z wieży
Widok z wieży
Na wieży 🙂

Bardzo dziękujemy za przeczytanie tego wpisu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym.

Do zobaczenia na szlaku!

3 komentarze

  1. Szliśmy niebieskim szlakiem z Rabki na Luboń nie wiedząc o istnieniu tej wieży, niestety pogoda psuła się coraz bardziej, przyszła duża ulewa. Doszliśmy do miejsca gdzie niebieski szlak skręca za przełęczą między Grzebieniem a Banią w prawo w las. Zaczęło grzmieć, już mieliśmy zawracać i nagle ukazała się nam ta wieża. Oczywiście na górę, parę zdjęć, pioruny gdzieś na horyzoncie i szybki powrót na kwaterę do Rabki.
    Mimo, że cel wycieczki nie został osiągnięty to dzięki tej wieży wycieczka była udana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *