Góry Bardzkie: Szyndzielnia – wieża widokowa nad Kłodzkiem

Przenosimy się w Góry Bardzkie, a tam czeka na nas Szyndzielnia, czyli szczyt z kolejną wieżą widokową na Ziemi Kłodzkiej. Wzniesienie mierzące 405 m n.p.m. niczym specjalnym się nie wyróżnia. Przechodzi tam żółty szlak z Kłodzka na Kłodzką Górę – najwyższy szczyt Gór Bardzkich. Wieża znajdująca się na szczycie została wybudowana przed końcem II wojny światowej. 

Słyszeliście coś o niej? Jeśli wklepiemy w przeglądarkę ‚Szyndzielnia’ i wieża widokowa to w pierwszej kolejności znajdziemy informację o Szyndzielni tej bardziej znanej, czyli tej znajdującej się w Beskidzie Śląskim obok Klimczoka. A gdzie jakaś informacja o sudeckiej Szyndzielni? Tych informacji jest już o wiele mniej. Aby do niej dotrzeć kierujemy się na Kłodzko i Jaszkówkę, a następnie parkujemy na mini parkingu, 200 metrów obok Zajazdu Kukułka. Zabieramy kilka potrzebnych rzeczy, ale tak naprawdę z tego parkingu to na wieżę rzut beretem. Od niego idziemy na zachód, najpierw za drogą asfaltową, potem przez łąki, a następnie wchodzimy w lasek.

Po przejściu łąki zaczyna się wzniesienie i musimy włożyć trochę więcej siły, aby zdobyć szczyt. Od parkingu prowadzą nas na sam szczyt znaki szlaku koloru żółtego. Można pójść za nimi dalej i dojść do Kłodzka. Cały odcinek jaki przeszliśmy to nie wiele więcej niż 1 kilometr. Naszym oczom ukazuje się ceglana wieża widokowa. Podchodzimy z radością do zabudowy i widzimy obiekt nieprzewyższający drzew. Jakbyśmy obserwowali wzniesienia Gór Bardzkich z oddali to nie zauważymy obecności wieży widokowej. Jest ona niedostępna dla turystów. Schodów w środku nie ma. Jedynie co możemy tam zobaczyć to stertę śmieci. Na parking można wrócić się taką samą trasą. Jeśli zejdziemy na zbocze Szyndzielni to zobaczymy parking i nasz samochód. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *