Korona Gór Polski: Pieczątka i zdjęcie do książeczki

Skąd wziąć pieczątkę do książeczki Korony Gór Polski (KGP) i czy wystarczy zdjęcie ze szczytu? Wiele osób zadaje nam pytanie odnośnie potwierdzenia zdobycia danego miejsca w książeczce projektu Korony Gór Polski. Czy lepsza jest pieczątka czy może zdjęcie. Większość chce, aby potwierdzeniem była jednak ta pierwsza opcja i szuka informacji na ten temat: czy jest na danym wzniesieniu, jeśli nie to gdzie takową podpić, aby potwierdzenie było zaliczone. Na wielu szczytach jej jednak nie ma i nigdy nie było, a na tych co się pojawiła, w szybkim czasie są dewastowane. A więc co zrobić jeśli nie możemy jej nigdzie znaleźć?

Każdy zdobywca wie, że zarówno pieczątka jak i zdjęcie ze szczytu są ważne. Jeśli nie mamy możliwości jej podbić na szczycie, zdecydujmy się na zrobienie fotografii z datą jednoznacznie potwierdzającą, że byliśmy w wyznaczonym miejscu i udało się zdobyć cel, a pieczątkę podbijmy w pobliskiej miejscowości lub w obiektach na szlaku. Jeśli chodzi o nas to Koronę Gór Polski zdobywaliśmy w 2013 i 2014 roku. Ostatnim szczytem były Rysy, które udało się zdobyć w dopiero w roku 2016. Ze wszystkich punktów mamy zrobione zdjęcie z datą, tylko przy wybranych mamy też pieczątkę. Jeśli przeglądamy naszą książeczkę, wracają wspomnienia, mamy podgląd jak umęczeni zdobyciem najwyższych szczytów wyglądaliśmy, jaka była pogoda i czy przy tabliczce byliśmy uśmiechnięci czy wkurzeni podejściem. 🙂 

Opieczętowanie strony albo robimy dzięki pieczątce na szczycie, jeśli takiej nie ma, to albo korzystamy z takiej w schronisku na szlaku, bądź placówki czy jakiejś firmy mającej w pobliżu siedzibę. PRZYKŁAD: Babia Góra – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny, Szczeliniec Wielki – Schronisko „Na Szczelińcu”. Jeśli szukacie informacji odnośnie jakiegoś szczytu należącego do KGP lub jesteście ciekawi jak zdobywaliśmy Koronę Gór Polski to zachęcamy do kliknięcia w poniższy link i wybrania wpisu jaki Was interesuje. 

—>Jak zdobyć Koronę Gór Polski?<—

Wykaz szczytów należących do Korony Gór Polski 

Korona Gór Polski

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *