Kurs Przewodników Beskidzkich SKPG Kraków 2017-2019

Szukasz ludzi, z którymi możesz chodzić po górach? Motywacji, by wyjeżdżać z miasta? Chcesz poznać dziesiątki historii i móc opowiadać je innym? Chcesz spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale też i zupełnie innych pasjach? Zastanawiasz się, która pora roku jest najodpowiedniejsza? Intrygują Cię wschód słońca, malowidła na drewnie, warzenie piwa, sady o które nikt już nie dba, warownie, ścieżki pasterskie, dalekie obserwacje z wież widokowych? Marzysz by znaleźć się nad chmurami, wspólnie patrzeć w niebo pełne gwiazd i kąpać się w górskim potoku? A przy okazji poszerzyć horyzonty zgłębiając wiedzę z naprawdę wielu dziedzin? Serdecznie zapraszamy Cię na Kurs Przewodników Beskidzkich 2017-2019, który rozpocznie się 24 października 2017 roku spotkaniem organizacyjnym. 

Kurs organizowany jest corocznie. Pełny cykl szkolenia trwa 1,5 roku – od października 2017 do maja 2019. Szkolenie obejmuje teren uprawnień – wszystkie grupy górskie Beskidów + Pieniny, a także tereny ościenne niezbędne do ogólnego poznania polskich Karpat – Pogórza i Tatry. Częściami składowymi są wykłady teoretyczne (obecność nieobowiązkowa, ale bardzo polecana) odbywające się w każdy wtorek i czwartek w Krakowie, oraz wyjazdy szkoleniowe – organizowane w weekendy co 2-3 tygodnie, a także kilka dłuższych obozów. Dni wyjazdowych w ciągu całego cyklu będzie około 120, wymogiem jest odbycie co najmniej 40.  Łączą się u nas dwa pierwiastki – przygoda oraz poznawanie świata. Dzięki pozytywnemu klimatowi panującemu na wyjazdach w przyjazny sposób zdobywasz wiedzę, która wydaję się nie do przyswojenia w pojedynkę. Panuje u nas studencki charakter – na wyjazdach śpimy w schroniskach (w lecie w namiotach), zadowalamy się własnym prowiantem, często imprezujemy przy ognisku z gitarą oraz śpiewem na ustach. Taki tryb życia pozwala nie tylko na prawdziwe poznanie Beskidów, ale również na pokochanie przyrody, poczucie klimatu „ludzi gór” oraz najważniejsze – zawiązywanie przyjaźni na całe życie!

KURS PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Może Ci się spodobać:

Kurs Przewodników Beskidzkich 2015/2017 z SKPG Kraków
Wyświetleń 87
Nareszcie jest !!! To na co wielu z Was czekało. Już w najbliższy wtorek tj. 20 października 2015 roku, można z SKPG Kraków rozpocząć Kurs Przewodników Beskidzkich. Cały czas jest okazja, żeby doł...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *