Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić | MAPA

Powoli kończy się rok 2018, dlatego wybiegamy nieco w przyszłość i już planujemy kolejne podróże. Właśnie zaczęliśmy tworzenie listy „Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić”. Dodatkowo w mapach Google zrobiliśmy sobie specjalną mapę, na której zaznaczamy pinezki w różnych kolorach. Jeśli zobaczymy gdzieś podczas przeglądania Internetu czy gazety coś ciekawego lub ktoś nam opowie o jakimś miejscu to od razu zaznaczamy na mapie. Wbijamy pinezkę tu, gdzie jeszcze nie byliśmy.

Taka lista to fajna sprawa, bo nic nam nie ucieka i potem nie musimy siedzieć godzinami i szukać ciekawych miejsc. Wszystko tak naprawdę mamy zaplanowane. Pięknych miejsc w Polsce są tysiące, dlatego powoli nasza mapa może się zapełniać. Najbardziej zależy nam na tych, które są piękna, a mało znane. Takie perełki warto odkryć i pokazać światu. 

Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić 

Na początku podzieliliśmy naszą mapę podróży na kilka głównych kategorii: góry, ciekawe miejsce, zamki, zabytki, muzeum i inne miejsca, które nie potrafimy przydzielić do żadnej w powyższych kategorii. Z biegiem czasu może być ich więcej. I tutaj prośba do Ciebie. Na pewno znasz sporo ciekawych miejsc, a może znajdują się one gdzieś w pobliżu Twojego zamieszkania. Chętnie wpadniemy po drodze na herbatkę. 🙂 Będzie nam bardzo miło jeśli podzielisz się swoimi propozycjami w komentarzu pod tym wpisem. Może akurat umieścimy je na naszej mapie przyszłych podróży.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Może Ci się spodobać:

3000 kilometrów i 20 dni w podróży po wschodniej Polsce
Wyświetleń 1023
Właśnie wróciliśmy z 20-dniowej podróży po wschodniej Polsce, którą rozpoczęliśmy 3 marca. Okazało się, że przez te kilkanaście dni poznaliśmy dziesiątki pięknych miejsc, spotkaliśmy wiele nowych i ci...
10 najlepszych wycieczek w 2018 roku
Wyświetleń 1263
Przedstawiamy Wam 10 naszych najlepszych wycieczek, które odbyliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Rok 2018 był o wiele lepszy od poprzedniego, bo w podróży udało się być około 120 dni. Wspólnie w tró...
5 celów podróżniczych, które musimy zrealizować w 2019 roku
Wyświetleń 1279
2019 rok rozpoczął się kilka dni temu. Przywitaliśmy go podczas górskiej wycieczki pod Beskidzie Sądeckim. Znasz już nas trochę i wiesz, że nasze wycieczki są spontaniczne i w większości planowane na ...
10 miejsc, które warto zobaczyć na Roztoczu
Wyświetleń 1235
Roztocze to kraina we wschodniej Polsce, która na pierwszy rzut oka: istnieje, coś się o niej słyszało, łączy Wyżynę Lubelską z Podolem, jest zielona i na pewno jest tam ładnie, ale wolę pojechać gdzi...
Gdzie na ferie w góry? | Miejsca i propozycje wycieczek
Wyświetleń 794
Wczoraj powitaliśmy Nowy Rok, a już niedługo większość z nas będzie planować wyjazd na ferie zimowe, które trwają od 14 stycznia do 24 lutego. Z racji licznych zapytań do nas o propozycje wyjazdu w gó...

11 komentarzy

 1. Zapraszam do miasta początków państwa polskiego gdzie Mieszko I przyjął chrzest – Poznania. Poznań ma wiele do zaoferowania: unikatowe na skalę europejską fortyfikacje, jako jedyne miasto w Polsce mam trakt królewsko – cesarski, piękną starówkę;), w Poznaniu rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie, jedno z dwóch zwycięskich powstań w naszej historii, niestety dość pomijane.
  Dodatkowo będąc w Poznaniu warto zajrzeć do pobliskiego Rogalina. Jest tam pięknie odnowiony Pałac Raczyńskich z galerią w której jest największy obraz Jana Matejko.
  Proponuje także odwiedzić Ostrów Lednicki i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

 2. Jeśli Wielkopolska, to proponuję szlak śladem krzyży Pawła Brylińskiego (okolice Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego). Szlak i opis można znaleźć w internecie – ciekawa wycieczka, może raczej samochodowa, ale coś innego 😉
  Aaa i nie zapomnijcie wpaść do pałacu w Mojej Woli. Pozdrawiam

 3. Też stosuję ten patent z pinezkami, jest bardzo praktyczny.
  Jeśli jezdzicie po Polsce to zapraszam do Wielkopolski skąd pochodzę. Poznań, jako miasto licznych doznań. Kórnik i Rogali, czyli odpowiednio zamek oraz pałac. Do tego można jeszcze odwiedzić najstarsze polskie miasto… Kalisz. Jeśli mysleliscie, że to Gniezno to spoko, chociaż moim zdaniem to niezbyt ciekawe turystycznie miasto, jak na rangę pierwszej stolicy.
  Obecnie mieszkam na zachodzie Europy i mogę zaoferować coś z Niemiec albo Holandii. Dotychczas najbardziej do gustu przypadł mi tutaj chyba Utrecht, który uważam za taki mały Amsterdam… stare miasto z kanałami i niezbyt licznymi turystami. Znacznie lepiej się tutaj chodziło niż po stolicy Niderlandów.
  Pozdrawiam, jak chcecie czegoś więcej to śmiało, chętnie pomogę 😉

  1. Tak, jest to bardzo praktyczne. 🙂
   Wielkopolska jest dla nas nowością. W 2019 planujemy ją odwiedzić, bo jeszcze nigdy tam nie byliśmy, także każde propozycje w tych regionach będą dla nas bardzo pomocne.
   Gniezno pasuje odwiedzić już za sam fakt, że to pierwsza stolica. 🙂

   Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *