Poradnik: Jak upolować tanie kwatery w górach?

Podczas planowania górskich podróży naszym głównym mankamentem zawsze jest znalezienie odpowiedniej kwatery do odpoczynku po całym dniu marszu. Oprócz namiotu czy schronisk trzeba czasem skorzystać z oferty agroturystyki, pensjonatu, motelu ewentualnie hotelu. Mamy już zaplanowany cały wyjazd, wszystko spakowane na kilka dni, jedzenie zakupione, bo jakby akurat sklepy były zamknięte. Szlaki wyznaczone, szczyty do zdobycia też. Pozostaje nieszczęsne poszukiwanie lokum, żeby odpocząć i zrelaksować się przed kolejnym dniem wędrówki.

Korzystamy z różnych rodzajów zakwaterowania. Nie ograniczamy się tylko do jednego konkretnego. Jedynie na czym nam zależy to dostęp do kuchni, ciepła woda w łazience i jak najniższa cena za pokój. Internetem też nie pogardzimy, bo jesteśmy blogerami, więc z naszymi czytelnikami chcemy być w stałym kontakcie. Największą rolę odgrywa przy naszym wyborze jednak cena. Zarabiamy najniższą krajową, więc dobre i kilka złotych w portfelu więcej, ponieważ planów podróżniczych jest co niemiara, a każde zaoszczędzone grosze można przeznaczyć na kolejny wyjazd. Pewnie wielu z Was ma tak samo, więc co zrobić, żeby szukając kwatery nie wyłożyć na nią fortuny.

  • „Szukajcie a znajdziecie” – Tradycyjnie na pierwszym miejscu w Internecie pojawiają nam się oferty drogich kwater, które wykupują reklamy na różnorakich serwisach internetowych, dlatego poświęcenie kilku minut dłużej w poszukiwaniach może nam wyjść na dobre.
  • „Z rodziną najlepiej na zdjęciach?” – Obecnie panuje moda na podróżowanie. Na pewno Twoi znajomi lub ktoś z rodziny również podróżuje. Najlepsze jest to, że Ty o tym wiesz, bo przecież niezawodne portale społecznościowe Wam o tym co chwilę przypominają. Warto zapytać wtedy takiej osoby, gdzie się nocowało. Wtedy poznamy i opinię i cenę.
  • „Facebook to istna skarbnica wiedzy” – Na społecznosciówkach od groma jest grup wymieniających informacje odnośnie kwater w górach. W każdej chwili można ponowić zapytanie i zaraz otrzymamy odpowiedź od innego góromaniaka odnośnie kwatery, warunków i ceny.
  • „Może coś taniej będzie” – to pytanie warto zadawać zwłaszcza, gdy szukamy czegoś na kilka dni. Wielu gospodarzy pozytywnie na to reaguje i cena za dobę może spaść nawet o kilkanaście złotych na dobę.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na Facebooku, InstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Może Ci się spodobać:

Jak dobrze zaplanować dzień na górskim szlaku?
Wyświetleń 161
Pierwszym krokiem, który musimy wykonać przed wyjściem na górski szlak jest odpowiednie zaplanowanie dnia. Robimy to przede wszystkim dla bezpieczeństwa, a nawet dla atrakcji na trasie, które czasem m...
Oszczędzanie w podróży. Ile wydajemy pieniędzy na wyjazdy?
Wyświetleń 782
Ograniczona ilość środków pieniężnych to jeden z głównych powodów, dla których ludzie rezygnują z podróżowania. O tym jak tanio podróżować, w Internecie możesz przeczytać setki artykułów na różnych bl...
Poradnik: Jak się przygotować i co zabrać w góry zimą?
Wyświetleń 1505
Co zabrać w góry zimą? To pierwsze pytanie jakie przychodzi nam do głowy przed pakowaniem się, poza tym, że mamy przed oczami obrazki jak z bajki. Biały puszysty śnieg kontrastujący z błękitnym niebem...
10 miejsc, które warto zobaczyć na Roztoczu
Wyświetleń 1053
Roztocze to kraina we wschodniej Polsce, która na pierwszy rzut oka: istnieje, coś się o niej słyszało, łączy Wyżynę Lubelską z Podolem, jest zielona i na pewno jest tam ładnie, ale wolę pojechać gdzi...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *