Msza Święta na szczycie Rosochatka w Beskidzie Niskim

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli dzień 15 sierpnia świętowaliśmy na szczycie w Beskidzie Niskim na Rosochatce (753 m n.p.m.).

Rosochatka  – jest to  zalesiony szczyt należący do Gór Grybowskich. Jego stoki opadają na drogę 28, na wysokości miejscowości Cieniawy i drogę Cieniawa – Krużlowa. Na jednym z jej stoków jest nieczynny kamieniołom. U jej podnóża leżą takie miejscowości jak: Krużlowa, Posadowa Mogilska, Stara Wieś, Ptaszkowa.

Jak co roku, została zorganizowana Msza Święta na szczycie. Grupy wiernych z pielgrzymką wyruszyli z kilku parafii takich jak: Cieniawa, Ptaszkowa, Krużlowa i Mogilno, ale nie zabrakło też pielgrzymów indywidualnych, takich jak my, którzy dołączali się do poszczególnych grup. Zmierzając na szczyt wierni śpiewali pieśni, a także odmówili różaniec i rozważyli drogę krzyżową. Na szczycie została odprawiona Msza Święta o godzinie 16:00 na polowym, drewnianym ołtarzu. Przed nim, od 1982 roku, stoi metalowy krzyż.

Słowo Boże wygłosił ksiądz Łukasz Pawłowski z parafii Mogilno. Wierni usłyszeli o objawieniu fatimskim i o tym, że warto odmawiać różaniec. Na koniec ksiądz przypomniał wiernym o poście w piątek słowami „Dopóki mają pośród siebie Oblubieńca, nie mogą pościć. Ale nadejdą dni, gdy Oblubieniec zostanie od nich zabrany, i wtedy, w owym dniu, będą pościć.”

Przed błogosławieństwem zostały poświęcone bukiety ze zbóż, ziół, kwiatów i owoców, którzy wierni przynieśli ze sobą w podziękowaniu za tegoroczne zbiory.

Spod Rosochatki rozciągają się piękne widoki na Beskid Niski, Pogórze Rożnowskie i na Pogórze Ciężkowickie.

Bardzo dziękujemy za wspólne wirtualne wędrowanie. Więcej zdjęć znajdziecie w poniższej galerii. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie, polecajcie znajomym. Może akurat ktoś się tutaj wybierze.

Do zobaczenia na szlaku!

Może Ci się spodobać:

Pogórze Rożnowskie: Wschód słońca na wieży widokowej w Bruśniku. Po raz pierwszy w 2016 roku
Wyświetleń 202
Sami nie mogliśmy się nadziwić, że w tym roku nie byliśmy jeszcze na wieży widokowej w Bruśniku. Przecież mamy do niej 15 minut jadąc z domu Angeliki. Pewnie w 2016 roku byśmy na niej nie byli, gdyby ...
Zachód słońca na Jodłowej Górze w Beskidzie Niskim
Wyświetleń 236
Wykorzystując wolny wieczór ruszyliśmy w stronę Beskidu Niskiego. Myśleliśmy o zachodzie słońca na Jodłowej Górze, oddalonej od domu Angeliki o kilka kilometrów. Szczyt znany jest przede wszystkim z...
Samochodem przez Pogórze Rożnowskie o 4 rano
Wyświetleń 143
Dzisiejszego dnia o godzinie 4:00 wybraliśmy się na Pogórze Rożnowskie. Wycieczka była o tyle inna, że w każde miejsce można podjechać samochodem. Wystarczy z niego wysiąść i zrobić zdjęcie. Dużo osób...
Pogórze Rożnowskie: Wigilijny poranek na Berdychowie
Wyświetleń 97
Coroczna tradycja, czyli wigilijny poranek na szlaku. W tym roku wypadło na Pogórze Rożnowskie i wzniesienie Berdychów z pięknym, mroźnym widokiem na Tatry. Przy takim poranku od razu czuć magię świąt...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *