Patronat medialny nad festiwalem biegowym Goniacka w Białce Tatrzańskiej

Patronat medialny nad festiwalem biegowym Goniacka w Białce Tatrzańskiej

Objęliśmy właśnie patronatem festiwal biegowy Goniacka, który odbędzie się od 26 do 28 sierpnia 2016 roku. Jest to pierwsza edycja tej unikatowej imprezy. W ciągu trzech dni w Białce Tatrzańskiej gościć będzie wielki biegowy świat. Całe wydarzenie będzie jako jedyne tego typu w Polsce „ubrane” w podhalański folklor – specjalną oprawę organizacyjną, ubrania organizatorów, nagrody oraz muzyka – wszystko ma nawiązywać do lokalnych tradycji. W czasie festiwalu rozegrane zostaną biegi górskie oraz sprinterskie na wielu dystansach dla wszystkich grup wiekowych oraz dyscypliny drużynowe i rodzinne.

Organizatorzy

Sportmaster s.c.
ul.Górska 317
43-300 Bielsko-Biała
www.sportmaster.pl

Współorganizatorzy:

rhSPORT
ul. Długa 54,34-530 Bukowina Tatrzańska,
Biuro: ul. Środkowa 181b,
34-405 Białka Tatrzańska
www.rhsport.pl

Hit The Trail
ul. Góralska 1B
34-123 Chocznia
www.hitthetrail.pl

Program

DZIEŃ PIERWSZY – PIĄTEK 26.08.2016

12:00 DYCHA CY NIE DYCHA?
Bieg zaliczany do Pucharu Goniacki na 10 km i 1 metr.

14:00 GONIACKA ZA DUTKIEM
Bieg GONIACKA ZA DUDKIEM bieg dla pracowników firm wszelakich. Minimum 2 osoby z firmy średnia ich czasów to czas do końcowej kwalifikacji. Zwycięzcy otrzymują od organizatora oficjalne pismo z prośbą o podwyżke do szefa firmy i tzn. „13” czyli 1600 zł – najniższa krajową do podziału.

18:00 WARTKI DOWNHILL KU DOŁOWI
Bieg zaliczany do Pucharu Goniacki – zbieg stokiem narciarskim ok 3 km, trawers.

19:00 BIEG KRASNYCH DZIEWEK
Bieg tylko dla kobiet obowiązują spódnice od mini do długich góralskic.h

20:00 rozdanie nagród za biegi z danego dnia

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

13:00 Godzinny maraton ZUMBY

14:00 Joga dla początkujących

15:00 Biegi dla dzieci wg roczników
od 300m do 1km na terenie ośrodka nagradzane 3 najszybsze miejsca.

16:00 Pokaz Filmów Górskich 1/3

17:00 NORDIC WALKING – godzinne wyjście z instruktorem w teren

20:00 Baciarska Diskoteka

13-20:00 Strefa Aktywności dla dzieci, labirynt, prelekcje tematyczne – zdrowe odżywianie, bieganie, góry, miasteczko namiotowe, Monsterrollery, występy i koncerty na scenie, cykl biegów rodzinnych, aqua fitness.

DZIEŃ DRUGI – SOBOTA 27.08.2016

9:00 Goniacka het na grape
21km- półmaraton górski zaliczany do biegu pucharowoniacki.

11:00 Bieg o Puchar Radia/Stacji
bieg na 5 km.

14:00 Góralsko Wycierucha
Bieg zaliczany do pucharu Goniacki. Bieg z przeszkodami, gdzie bazą są prostokątne snopy siana oraz zbudowane z nich przeszkody: wzniesienia w formie piramidy, przepychanie snopa, bajoro ze snopów z błotem, czołganie pod snopami i inne. Jednym słowem najpopularniejsze ostatnio biegi z przeszkodami łączące elementy rywalizacji, pokonywania własnych słabości oraz konieczności współpracy z innymi uczestnikami w połączeniu z pionowymi podbiegami i stromymi zbiegami.

17:00 FARBOWANE GYMBY
Bieg na 5 km bez pomiaru czasu z kolorowymi strefami z barwnikiem na trasie. Na mecie natomiast kolorowa bitwa każdy z uczestników biegu dostaje w dłoń woreczki z barwnikiem i może nimi rzucać. Jednym słowem im bardziej farbowana gymba na mecie tym lepiej.

20:00 HARDCOOROWY JUHAS
Bieg zaliczany do pucharu Goniacki – finał.

21:00 rozdanie nagród za biegi z danego dnia

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

10:00 Pilates dla każdego

12:00 biegi dla dzieci z przeszkodami

15:00 Pokaz Filmów Górskich 2/3

16:00 NORDIC WALKING – godzinne wyjście z instruktorem w teren

20:00 PASTA PARTY – wkaternioku z kęsiwem wyżerka dla utrudzonych biegaczy na bazie makaronu z regionalnymi dodatkami HEJ !

13-20:00 Strefa Aktywności dla dzieci, labirynt, prelekcje tematyczne – zdrowe odżywianie, bieganie, góry, miasteczko namiotowe, Monsterrollery, występy i koncerty na scenie, cykl biegów rodzinnych, aqua fitness.

DZIEŃ TRZECI – NIEDZIELA 28.08.2016

7:30 Rombanica na pół setki
Perełka całego festiwalu czyli Bieg Górski na 52 km z zapierającymi dech widokami na Tatry i licznymi zbiegami do malowniczo położonych miasteczek.

9:00 GONIACKA MARATON – BIEG ZIAJOKA o Puchar Wójta Gminy
Dystans maratoński czyli 42 km ale do pokonania w górach.

Bieg dla miłośników regionalnych serków z liczną degustacją na trasie i pyszną nagrodą dla najszybszych.

15:00 rozdanie nagród za biegi z danego dnia

16:00 zakończenie imprezy

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

10:00 Godzinny maraton Zumby

12:00 biegi dla dzieci z podziałem wiekowym

13:00 Pokaz Filmów Górskich 3/3

10-15:00 Strefa Aktywności dla dzieci, labirynt, prelekcje tematyczne – zdrowe odżywianie, bieganie, góry, miasteczko namiotowe, Monsterrollery, występy i koncerty na scenie, cykl biegów rodzinnych, aqua fitness.

Noclegi

Wszyscy goście wraz z rodzinami znajdą noclegi dogodne dla siebie.Białka Tatrzańska oferuje szeroką bazę noclegową od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty.

Trasa

Do tej pory wytyczona i pokazana na mapie została trasa ULTRA 52 kilometry. W ramach tej samej trasy odbędzie się Maraton 42 kilometry. Start z okolic Gliczarowa czyli na około 10 kilometrów trasy ULTRA. Wspólna meta obu biegów na terenie Ośrodka Kotelnica. Pozostałe trasy biegów znajdą się TUTAJ do końca marca. Wszystkie biegi GONIACKI to biegi terenowe z niewielkimi odcinkami dróg asfaltowych.

Regulamin biegu

Regulamin biegu znajdziecie na oficjalnej stronie biegu klikając TUTAJ.

O biegach kilka słów

Dycha cy nie dycha?

Dystans 10 km więcej czy mniej pomyślicie – Ani mniej ani więcej jak tylko 10 km i dokładnie 1 m Limit czasu na dystansie to 2 godziny. Średni stopień trudności wybiegani dreptace dadzą se rade lekko hej ! Bieg zaliczany do Pucharu 5 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Goniacka za Dutkiem

Bieg dla pracowników firm wszelakich na dystansie 5 km. Bieg dedykowanym minimum 2 osobom z firmy, których średnia czasów to czas do końcowej klasyfikacji. Zwycięzcy otrzymują od organizatora oficjalne pismo z prośbą o podwyżkę do szefa firmy i tzn. „13” czyli 1600 zł – najniższa krajową do podziału. Limit czasu na dystansie to 1 godzina i 30 minut. Stopień trudności łatwy z zaleceniem oderwania tyłka od biurka parę razy przed co by przećwiczyć goniacki. Nagradzane będą 3 pierwsze miejsca ( min. 2 osoby -średni czas) plus najlepsza para mix. K/M.

Wartki Downhill ku dołowi

Bieg tylko w dół ostrymi trawersami do mety na dystansie 3 km. Limit czasu na dystansie to 1 godzina. Stopień trudności – trudny. Bieg zaliczany do Pucharu 5 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Bieg Krasnych Dziewek (1 km) 1 godz.

Bieg tylko dla Pań – Panowie mogą se jedynie popatrzyć. Wymagamy kiecki od mini do maxi, od zwiewnej po góralską jednym słowem spódnica dowolna ale jakaś musi być hej!

Do pokonania dystans 1 km z limitem 1 godzina co znaczy, że bardziej jak biec możecie Baby w tych spódnicach te 1000 metrów przeparadzić. Stopień trudności łatwy. Bieg bez pomiaru czasu.

Goniacka het na grape

Półmaraton górski – 21 km bieg z pięknymi widokami a to raz na Tatry a to raz na malownicze dolinki i tak przez 21 km. Stopień trudności – trudny, zaliczany do Pucharu 5 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP. Limit czasu na dystansie 3 godziny 30 minut. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Bieg o Puchar Radia/Stacji

Bieg na dystansie 5 km z limitem czasu 1 godzina. Ten bieg przyniesie Ci nie tylko satysfakcję ze zwycięstwa ale także sławę w medialnym eterze. Przygotuj się, wystrój się i wystartuj po puchar ! Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M. Stopień trudności średni.

Góralska Wycierucha

Jedna z większych atrakcji naszego Festiwalu – Góralska Wycierucha czyli bieg z przeszkodami na dystansie ok.8 km. Limit czasu na trasie 2 godziny. Stopień trudności trudny i spodziewaj się najgorszego czyli potu, łez, mocnych podbiegów, błota, siana i Bóg wie czego jeszczej hej ! Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Bieg zaliczany do Pucharu 5 biegów Goniacki czyli OSCYP CAP.

Farbowane Gymby

Bieg bez pomiaru czasu na 2 km dla każdego. Stopień trudności łatwy. Brak limitu na pokonanie trasy ale będziesz się śpieszył na metę na kolorową bitwę. Wyjdziesz z tego biegu z gymbom farbowaną i ucieszoną ,że hej!

Hardcorowy Juhas

Bieg Finałowy Pucharu Goniacki OSCYP CAP na dystansie ok.4 km.

Limit czasu na pokonanie tego dystansu to 1 godzina i 30 minut.

Widowisko wieczorne, któremu towarzyszyć będzie Baciarska Dyskoteka z muzyką na żywo w tle.

Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Stopień trudności trudny.

Rombanica na Pół Setki

Długi bieg dla twardych biegaczy górskich. Do pokonania macie 52 km ,świetną widokową trasą raz na Tatry, raz na malownicze dolinki. Dajemy Wam 7 godzin 30 minut – pobiegacie, pojecie, zdjęć nacykacie byleście zdążyli obyrtać do mety hej ! Stopień trudności bieg trudny, długi, wymagający. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Goniacka Maraton – Bieg Ziajoka o Puchar Wójta Gminy

Na sam koniec jako ta wisienka na torcie maraton górski 42 km. Koronny dystans który każdy ultras w biegowym CV powinien posiadać. Oprócz pucharu i satysfakcji uścisk ręki Wójta Gminy Bukowina hej ! Limit czasu na trasie to 6 godzin. Stopień trudności biegu trudny. Nagrody wg. kategorii wiekowych K/M.

Informacja dla zawodników!!!

Osoby zapisujące się na 5 biegów zaliczanych do Pucharu OSCYP CUP będą miały możliwość zwrotu wpisowego za ostatni bieg – HARDCOROWY JUHAS ( 4+1 gratis). Warunkiem zwrotu jest ukończenie wszystkich pięciu biegów – zwrot będzie można uzyskać w biurze zawodów po ok. 1h od zakończenia ostatniego biegu. Nagrody OSCYP CUP – 5 biegów wg. kategorii wiekowych K/M.

Zapisy

Chcesz się zapisać? Kliknij TUTAJ!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy – zapisy ruszają już niedługo – do 15 kwietnia 2016r. mogą Państwo skorzystać z niższych opłat za wpisowe na wybrane zawody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *