Pieniny: Przełęcz Snozka i Wdżar o poranku

11.09.2018 | Pomysł na wyjazd na wschód słońca na szczyt Wdżar przyszedł nam do głowy kilka dni wcześniej. Czekaliśmy nie tyle na idealną, bezchmurną pogodę, ale na ciekawe warunki z widokiem na Tatry. Udało się, że doliny opanowały mgły dodając tajemniczości temu miejscu, ale i temu co znajduje się na Przełęczy Snozka i dalej na pienińskich polanach.

Wdżar 767 m n.p.m. leży na granicy Pienin i Gorców, dlatego jest różnie klasyfikowany. Na stokach góry znajdują się trzy nieczynne kamieniołomy. O każdej porze roku można tam znaleźć różne atrakcje turystyczne: wyciąg krzesełkowy, park linowy, Bike Park dla kolarzy grawitacyjnych i enduro, ścieżka edukacyjna, ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski (trasy zjazdowe i wyciągi orczykowe), letni tor saneczkowy czy rowerowa trasa downhill oraz zaplecze gastronomiczno-techniczne. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *