Polana Głodówka – plener ślubny | Iwona&Hubert

Pobudka 2:00. Z Iwoną i Hubertem spotkaliśmy się w Łącku o 3:30 i dalej razem pojechaliśmy jednym samochodem. Dzień wcześniej zaproponowaliśmy parze kilka ciekawych miejsc na Podhalu na plener ślubny. Wspólnie wybraliśmy Gliczarów Górny, jednak jak dotarliśmy na miejsce to nie widzieliśmy nic innego tylko mgłę. Godzinne oczekiwanie przyniosło małą poprawę pogody, bo coś było widać, jednak nie tego oczekiwaliśmy. Wsiedliśmy w samochód i przejechaliśmy na Głodówkę, gdzie na polanie udało się zrobić kilka ciekawych zdjęć. Mówi się, że z Polany Głodówka jest jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry. Nazwa pochodzi od nazwiska dawnego jej właściciela (Głód). Obecnie na polanie poniżej drogi, na znajduje się kilka stylowych zabudowań góralskich, powyżej drogi jest duży murowany budynek – Schronisko Górskie ZHP „Głodówka” wybudowane w latach 1938-39. Nieco na północ od polany Głodówka znajduje się druga polana – Wyżnia Głodówka z prywatnym schroniskiem turystycznym.  Warto było wcześnie wstać. Mam nadzieję, że Państwo Młodzi myślą tam samo.  

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl, a także wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

4 komentarze

  1. Hej, możecie podać jakieś dokładniejsze info tym prywatnym schronisku (z tego, co piszecie, jakieś funkcjonuje niedaleko)? W terminie, który mnie interesuje w schronisku harcerskim nie ma już miejsc, a nie chcę spać na kwaterze. Dzięki!

      1. A więc okazuje się, że nie ma działającego, prywatnego schroniska na Wyżniej Głodówce, zwanej też Cyrhlą nad Białką. Było tam niegdyś, jak podają Paryscy w „Wielkiej Encyklopedii Tatrzańskiej”, prowadzone w latach 1931-66 przez Józefa i Wiktorię Bigosów (dawnych gospodarzy schroniska Pięciostawiańskiego). Obecnie jest tam niewielka karczma „Bigosówka”, dość znana zresztą. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *