Przewodnik – Mały Szlak Beskidzki

PrzewodnikMSBa

Właśnie zakończyliśmy pisanie przewodnika turystycznego po Małym Szlaku Beskidzkim. Jest to nasz duży sukces i cieszymy się, że w końcu nam się to udało. Liczy on 29 stron. Zawiera opisy, zdjęcia, mapy poszczególnych odcinków czy różnicę wzniesień. Napisaliśmy go sami, bez niczyjej pomocy. Trochę to trwało, bo zaczęliśmy w ubiegłym roku, jednak przede wszystkim brak czasu nie pozwolił, żeby się skupić bezpośrednio na nim. Dołożyliśmy wszelkich starań, by tekst naszego przewodnika był rzetelny. Opieraliśmy się na własnych doświadczeniach z przejścia tego szlaku w 2014 roku. Nasze wydanie to pierwszy taki przewodnik po Małym Szlaku Beskidzkim w wersji elektronicznej. Nie spotkamy go nigdzie, ani w takiej postaci, ani w wersji papierowej. Przewodnik będzie można sobie pobrać w formacie PDF z naszej strony – www.mynaszlaku.pl 

Czerwony, czwarty najdłuższy szlak w polskich Karpatach, mierzący 137 kilometrów. Biegnie przez Beskid Mały, Beskid Makowski i Beskid Wyspowy. Prowadzi przez wiele niezwykłych, pięknych i magicznych miejsc, chociaż zapomnianych przez większość turystów, a może nawet przez nich w ogóle nieznanych. Chociaż dostępnych jest tyle źródeł informacji to o Małym Szlaku Beskidzkim za wiele się nie dowiemy. Uwagę wszystkich przykuwa jego „starszy” brat – Główny Szlak Beskidzki, który jest marzeniem każdego górskiego wędrowca. W przewodniku przedstawiliśmy trasę z zachodu na wschód, ponieważ jest ona bardziej popularna, jednak wędrowanie w kierunku odwrotnym jest równie atrakcyjne. Szlak można przejść podczas jednej długiej wyprawy lub podzielić ją na poszczególne etapy. Można korzystać z własnych sprzętów turystycznych typu namiot czy śpiwór, albo liczyć na schroniska i prywatne gospodarstwa.

Wędrując Małym Szlakiem Beskidzkim zmierzymy się ze zmęczeniem, błotem, słońcem, wichurami, a w okresie zimowym nawet ze śniegiem. Podczas wędrówki będziemy odwiedzać trzy beskidzkie pasma. Obejrzymy z nich piękne górskie panoramy, dostrzeżemy tatrzańskie wierzchołki, poczujemy ciepło górskich schronisk i baz namiotowych. Zobaczymy zabytkowe kościoły i wspaniałe muzea, pomniki przyrody i rezerwaty. Dla orzeźwienia przejdziemy obok jezior, rzek i potoków. Wędrując ścieżkami MSB przeżyjemy przygodę swojego życia.

Przewodnik Mały Szlak Beskidzki
Przewodnik Mały Szlak Beskidzki
Przewodnik Mały Szlak Beskidzki
Przewodnik Mały Szlak Beskidzki
Przewodnik Mały Szlak Beskidzki
Przewodnik Mały Szlak Beskidzki

Prawa autorskie

Zawartość niniejszego przewodnika jest wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim, dlatego zabronione jest kopiowanie treści w całości jak i w części.

Przewodnik do pobrania tutaj. Zachęcamy do korzystania z programu Adobe Reader – > Przewodnik Mały Szlak Beskidzki.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *