Pytania od czytelników: Lackowa z nosidłem turystycznym i 9 miesięcznym potomstwem

Pytania od czytelników: Lackowa z nosidłem turystycznym i 9 miesięcznym potomstwem

Dzisiaj dostaliśmy wiadomość od Angeliki, Jana, Mikołaja i Emilki. Piszą oni, że od jutra ruszają na górską przygodę po Koronę Gór Polskich. Od wschodu na zachód będą zdobywać najwyższe szczyty poszczególnych pasm górskich i po tym wszystkim wrócą do siebie do domu, do Wrocławia. Zapytali nas o wyjście na Lackową, czyli najwyższy szczyt Beskidu Niskiego po polskiej stronie z nosidłem turystycznym i malutkim Mikołajkiem przy sobie.

Witam,

Od lutego tego roku zdecydowaliśmy się z mężem aby dobrze wykorzystać urlop macierzyński i w tym czasie skupić się i wejść na wszystkie 28 szczytów wchodzących w skład KGP, ale…w skład naszej dwójki wchodzi 9 latka ( zaprawiona w górach) i 9 miesięczny najmłodszy potomek. Za każdym razem przed wejściem na szczyt korzystamy z Waszej strony internetowej i w dużej mierze korzystamy z porad tam zawartych. 10 szczytów na Dolnym Śląsku za nami. Dzisiaj w nocy wyjeżdżamy w Bieszczady i zaczynając od Tarnicy chcemy dokończyć Koronę kierując się w stronę domu tj. Wrocławia.

Zastanowił mnie Wasz wpis odnośnie Lackowej. Piszecie o wspinaniu się i o skali trudności tamże.
Pytanie: czy z 9 miesięcznym dzieckiem w nosidle turystycznym jesteśmy w stanie wejść na Lackową? Czy raczej należałoby odpuścić Młodemu i wejść tylko w dwójkę? Czy są jeszcze jakieś szczyty, których nie polecacie do wspinaczki z nosidłem? Rysy jasna sprawa ale czy jest coś jeszcze?

Pozdrawiamy
Angelika, Jan, Mikołaj, Emilka

Dzięki za wiadomość 🙂

Nam do Korony Gór Polskich brakuje tylko 1 szczytu, tego najwyższego i nie wiemy kiedy na niego się wybierzemy. 🙂 Nie spieszy nam się na Rysy. Wracając do pytania. Jeśli jest deszczowo, błoto i ślisko to można się bardzo namęczyć i ciężko utrzymać równowagę. Trzeba się trzymać korzeni od drzew, ale nie jest aż tak trudno. Jak jest dobra pogoda to już bez problemów, zwłaszcza, że mały będzie w nosidle. Jak wszyscy jesteście wprawieni w górskich wędrówkach to spokojnie wyjdziecie i powiecie, że przesadzaliśmy. Na Lackowej byliśmy w 2013 roku. To było 3 lata temu. Przez 3 lata sporo zobaczyliśmy i wiemy, że podejście na Lackową to żadne cuda. 🙂 Są w Beskidach gorsze podejścia. Musimy powtórzyć jeszcze raz wyjście tam i powtórnie ocenić. Jeśli chodzi o inne szczyty, to Waligóra od schroniska też jest stromo, no i wiadomo Rysy. A tak to pozostałe na luzie. 🙂

Lackowa

Dziękujemy za przeczytanie. :) Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron naFacebooku,TwitterzeGoogle+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania nawww.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu. Jeśli macie jakieś pytania to czekamy :). Piszcie w komentarzach, na pocztę. W miarę możliwości odpowiemy, pomożemy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *