Tak niewiele trzeba aby cząstkę nieba innym dać. Uroczysta gala Ziarnka Gorczycy 2016

ZiarnkoGorczycy1

W minioną sobotę 23 stycznia odbyła się uroczysta gala Plebiscytu Ziarnko Gorczycy, na której byliśmy. Kto nie wie o co chodzi to zaraz powiemy. Kilka tygodni temu zostaliśmy nominowani do tego plebiscytu w kategorii osobowość, za swoją działalność na rzecz osób potrzebujących. Przez kilkanaście dni trwało głosowanie internetowe i dzięki Waszemu wsparciu udało się nam dotrzeć do finału na dwóch pierwszych miejscach. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na sobotni wieczór, dlatego nasze kroki skierowaliśmy w stronę Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Bilety dla nas na to wydarzenie kosztowały 25 złotych. Kto chciał mógł zapłacić jeszcze 100 złotych i udać się na bal charytatywny w hotelu Perła Południa w Rytrze. My się na to nie zdecydowaliśmy, więc uczestniczyliśmy tylko w oficjalnej gali. Pieniądze zbierane były na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Już na kilkanaście minut przed pełną godziną zbierali się wszyscy zainteresowani. Patrzyliśmy na przybyłych gości i wiedzieliśmy, że jesteśmy najmłodsi. Weszliśmy na dużą salę i zajęliśmy swoje miejsca. Oczekiwaliśmy na rozpoczęcie. Nie czuliśmy żadnego zdenerwowania. Już trochę ze sceną jesteśmy obyci, chociaż to była pierwsza taka sytuacja przed tak dużą publicznością. Jesteśmy pewni, ze 99 procent osób na sali nie znało nas i nigdy o nas jeszcze nie słyszeli ;). Wszystko prowadziła dyrektor Instytutu Europa Karpat Małgorzata Broda w fikuśnym odzieniu. Przedstawiono sylwetki nominowanych do nagrody Ziarnka Gorczycy, a nas pokazano razem, a nie tak jak byliśmy prezentowani do tej pory, czyli osobno. W tle leciała przyjemna muzyka Golec uOrkiestra.

Każdy z nominowanych dostał pamiątkową statuetkę, na których widniał napis „za mądre i szczodre wspieranie inicjatyw dobroczynnych”.

Pamiątkowe statuetki
Pamiątkowe statuetki
Angelika 🙂 / fot. www.mcksokol.pl

Zostaliśmy przedstawieni na kilku zdjęciach między innymi z marszu Głównym Szlakiem Beskidu Sądeckiego dla Olivii Głębockiej. Następnie wszyscy nominowani zostali wywołani na scenę. Staliśmy w zacnym gronie, tuż obok wiceprezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha, sekretarza Związku Sądeczan Jakuba Bulzaka, dyrektora MCK SOKÓŁ Antoniego Malczaka i wszystkich nominowanych, czyli: Małgorzaty Belskiej, Krystyny Kronenberger, Marcina Kałużnego i przedstawicieli Fundacji RENOVO, Forum Motosącz, Stowarzyszenia ORION, Zakładu Mięsnego Małgorzaty i Wiesława Leśniaków i Mariposy Med-Spa. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na wyniki jednak nie to było najważniejsze. Z wielką dumą staliśmy wśród osób, które na co dzień pomagają potrzebującym. Laureatami XVI odsłony Ziarnka Gorczycy zostali: Małgorzata Belska, Krystyna Kronenberger, Forum Sądeckich Motocyklistów Motosącz oraz Stowarzyszenie Orion. Nikt chyba z nominowanych nie czuł się przegranym. Wszyscy przez swoją obecność tutaj i w codziennym życiu przy potrzebujących już wygrali.

Małorzata Belska, Angelika, ja, Krystyna Kronenberger, Marcin Kałużny / fot. ziarnkogorczycy.pl

Całą galę uświetnił występ zespołu Voice Band i Anity Lipnickiej. Grupa, której liderem jest brat znakomitej artystki – Arkadiusz Lipnicki. Zespół wykonuje znane piosenki w nowoczesnych i ciekawych aranżacjach.

Voice Band i Anita Lipnicka / fot. www.mcksokol.pl

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nominację i możliwość bycia tutaj na Gali Ziarnka Gorczycy 2016 wśród tylu wspaniałych osób. Niestety nie mieliśmy przy sobie aparatu, zresztą i tak nie mielibyśmy jak robić zdjęć. Skorzystaliśmy z oficjalnej strony Ziarnka Gorczycy i Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. My dobrze wiemy, że to dopiero początek naszej przygody z pomaganiem tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują, a nominacja to tylko zastrzyk pozytywnej energii do dalszej pracy.

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *