Turyści ewakuowani śmigłowcem z Doliny Pięciu Stawów

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) bezpiecznie ewakuowało turystów, którzy z powodu bardzo złych warunków na szlaku utknęły w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. 

W Tatrach obowiązuje 4 stopień zagrożenia lawinowego i bezpieczne zejście w doliny nie jest możliwe. Dzięki poprawie pogody śmigłowiec mógł dolecieć w rejon schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Wszyscy turyści zostali przetransportowani „Sokołem” na Palenicę Białczańską w czterech lotach. Obecnie w budynku pozostały 4 osoby z obsługi. 

#piecstawow …no i zabrali nam turystów ? co teraz będziemy robić?! A tak na serio, wspaniale przeprowadzona akcja ewakuacji – na załogę TOPR zawsze można liczyć!

Opublikowany przez Pięć Stawów Piątek, 4 stycznia 2019

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Może Ci się spodobać:

W Tatrach 4 stopień zagrożenia lawinowego. Zamknięto szlak do Morskiego Oka
Wyświetleń 340
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) ogłosiło dzisiaj w Tatrach 4 stopień zagrożenia lawinowego. Warunki są tak trudne, że zamknięto nawet szlak do Morskiego Oka. Ogłoszenie czwartego sto...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *