W deszczową sobotę na Psią Trawkę

Psia Trawka

Drugi dzień ulewnego deszczu nie zachęcał do spacerowania po górach. Nic nie wyglądało, aby miało się rozpogodzić. Piątkowy dzień spędziliśmy na szwędaniu się po Zakopanem i na zakupach pamiątek, dlatego w sobotę musieliśmy wybrać się na szlak. 

Po około godziny 9 deszcz przestał padać, więc szybko jedzenie do plecaka, buty na nogi i w drogę.

Z miejsca noclegowego udajemy się w lewo i idziemy kawałek asfaltem na Toporową Cyrhlę (992 m). Przez ten odcinek drogi przejeżdżający busiarze, którzy kierują się do Morskiego Oka, pytają czy nas nie podrzucić. Każdy sposób na zarobek jest dobry, a pasażer nie musi się  martwić, że nie zdąży na busa.

Udajemy się szlakiem czerwonym na szczyt Psia Trawka (1188 m). Po dwudziestu pięciu minutach maszerowania dochodzimy do kasy biletowej. Aż żal było patrzeć na Pana obsługującego kasę. Biedny będzie musiał się wynudzić tego dnia, bo turystów za dużo nie będzie, a być może za niedługo lunie deszczem. No nic, robimy co swoje, czyli płacimy za bilet, podbijamy pieczątki i życzymy smacznego pracownikowi jedzącemu śniadanie.

Szlak, gdyby było sucho jest przyjemny. Niestety tego dnia zrobiło się spore błoto, trzeba troszkę się natrudzić, żeby nie przemoczyć butów. Po 30 minutach docieramy na wyznaczone miejsce – cel osiągnięty.

Psia Trawka

Angelika postanawia porobić zdjęcia i znika gdzieś na kilka minut. Później wraca i chwali się swoją inwencją twórczą :).

Szlaki
Krople deszczu
Górski potok

Niestety pogoda zaczyna się pogarszać, zaczyna padać i robić się zimno. Każdy z nas ma ochotę iść dalej, chociażby do schroniska Murowaniec, ale z drugiej strony w taką pogodę można szybko przemarznąć i zachorować, a tego już nikt nie chce. Przecież musimy mieć naładowane baterie na kolejny dzień – na Morskie Oko, Szpiglasowy Wierch i Dolinę Pięciu Stawów.

Decydujemy się jednak na powrót do noclegu. Zmieniamy szlak na kolor czarny i wracamy przez około trzydzieści minut drogą do dzielnicy Brzeziny, zaś stamtąd dostajemy się busem do Jaszczurówki.

Mapka poglądowa

Toporowa Cyrhla - Psia Trawka - Brzeziny
Toporowa Cyrhla – Psia Trawka – Brzeziny

Punkty do książeczki GOT PTTK – 9 punktów

Cyrhla – Psia Trawka 6 punktów
Psia Trawka – Brzeziny 3 punkty

Informacje

* Data wycieczki 27.09.2014
* Dystans 8 km
* Czas trwania 1g:52m:17s
* Średnia prędkość 3,2 km/h
* Łącznie w górę 190 m
* Łącznie w dół 180 m

Do zobaczenia na szlaku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *