Wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej | wschód słońca

Od niedawna na Pogórzu Wiśnickim w gminie Iwkowa na szczycie Szpilówki stoi metalowa wieża widokowa. Od początku swojego istnienia przyciąga wielu, ciekawych i głodnych widoków turystów. Dziś udało się na nią wybrać i oficjalnie rozpocząć sezon polowań na wschody słońca ze Szpilówki. Jakie szczęście, że wieża znajduje się kilka kilometrów od nas i dodatkowo wyjście na nią z parkingu zajmuje jakieś 10 minut. 😉 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego poranka i do odwiedzenia Iwkowej. 🙂 Jak dojechać na parking? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google, Szpilówka – wieża widokowa. Nawigacja doprowadzi nas na miejsce postoju. 

Wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej

Już teraz możesz sobie przypomnieć nasze ostatnie wyjście, gdy wieża widokowa na Szpilówce nie była jeszcze do końca gotowa. Teraz znajduje się tam również altana, ławki, kosze na śmieci oraz ziemianka. Ta ostatnia w miejscu po dawnej ziemiance, w której stacjonowali radzieccy żołnierze. To miejsce jest godne polecenia i miejmy nadzieję, że turystyka w gminie Iwkowa przez takie działania się rozwinie.

Nowa wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

3 komentarze

  1. Też widzieliśmy ten komunikat. Nie wiemy jak wygląda teraz aktualnie sprawa. Myślimy, że jest tam nie wesoło. Ostatnio szliśmy od centrum Iwkowej i drogi były rozjeżdżone, a także było dość mokro.
   Dla tych, którzy jeszcze komunikatu nie widzieli:
   W związku z bardzo trudnymi warunkami terenowymi zostaje ograniczony dojazd do parkingu pod wieżą widokową.

   Od dnia 17.02.2019r. w niedziele i święta obowiązuje zakaz ruchu samochodowego za wyjątkiem BUS.

   Proponujemy trasy dojścia:

   1.Z parkingu A na polanie w lesie od Tymowej, zielonym szlakiem PTTK odległość ok. 3,2 km, czas przejścia ok. 1,5 h

   2.Z parkingu B przy Ośrodka Zdrowia, czerwonym szlakiem odległość ok. 2,5 km, czas przejścia ok. 5o min.

   3.Z parkingu C w centrum Iwkowej:

   ?w niedziele i święta możliwy dojazd BUS-em z przystanku w centrum Iwkowej do parkingu pod wieżą a następnie pieszo 0,7 km, czas przejścia ok. 10 min.

   ?w pozostałe dni szlakiem czerwonym odległość 4,2 km czas przejścia ok. 2 h

   4.Z parkingu D przy szkole i Orliku w Iwkowej, czerwonym szlakiem odległość ok. 3,2 km, czas przejścia ok. 1h 10 min.

   W pozostałe dni nieświąteczne możliwy jest dojazd do parkingu pod wieżą a następnie pieszo 0,7 km czas przejścia ok. 10 min.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *