Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Całkiem niedawno, 20 minut od Tarnowa w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska powstała drewniana wieża widokowa, która daje turystom możliwość oglądania Tatr. Budowla znajduje się na szczycie Golgota 395 m n.p.m. skąd możemy oglądać bardzo malownicze widoki. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną subregionu tarnowskiego. Wieżę widokową odwiedziliśmy wracając z Tuchowa z II Festiwalu Podróżników 17.12.2018.

Dąbrówka Szczepanowska do tej pory mało znana wieś, dzięki wieży może stać się punktem częstych wycieczek, zwłaszcza weekendowych. Podświetlana w nocy drewniana konstrukcja mierzy 16 metrów wysokości i znajduje się na Pogórzu Rożnowskim w pobliżu rzeki Dunajec. Wybudowano ją tuż przy szkole w miejscu, które jest łatwo dostępne dla odwiedzających. Obok niej zmieści się kilka samochodów, chociaż parking wydaje się, że nie jest jeszcze gotowy. Przypomnijmy, że na Pogórzach Karpackich w ostatnich latach wzniesiono kilka podobnych budowli. Mowa tutaj o wieży widokowej w Bruśniku czy na Szpilówce. Dodatkowo w okolicy mamy jeszcze kilka ciekawych punktów widokowych: na Liwoczu, Brzance, Wale, Furmańcu czy w Głobikowej. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *