Wschód słońca bez słońca na Liwoczu

Wschód słońca bez słońca na Liwoczu

W minioną niedzielę – 2 listopada, miał być kolejny kapitalny wschód słońca, tym razem na Pogórzu Ciężkowickim. Liwocz nie okazał się jednak dla nas łaskawy i odeszliśmy z niczym. Do godzin popołudniowych słońce nie potrafiło się przebić przez gęstą mgłę i dopiero jak wróciliśmy do domu to pogoda się nieco poprawiła. 

Chcieliśmy powtórzyć piękny wschód słońca z sierpnia tego roku, gdy mieliśmy fantastyczne widoki z wieży widokowej -> Wschód słońca na Liwoczu. Nic nie wskazywało na to, że gęsta mgła nie pozwoli nam napawać się krajobrazami. Liczyliśmy także, że przy widoczności z ostatnich dni zobaczymy Tatry. Niestety ujrzeliśmy tylko pobliskie drzewa.

Widoki o poranku

Po przyjściu mieliśmy okazję zobaczyć oświetlone Jasło.

Oświetlone Jasło

Okazało się, że nie tylko my chcemy zobaczyć w tym dniu wschód słońca. Pięcioosobowa ekipa też się rozczarowała i od razu zeszli z wieży. Nas jednak humor nie opuszczał do samego końca.

Dobry humor cały czas 🙂

Nie pozostawało nam nic innego jak tylko zjeść kanapki z ciepłą herbatką.

Śniadanko

Później zeszliśmy z wieży.

Zejście z wieży

Wieża otwarta jest cały rok, a wejście kosztuje 2 złote od osoby, jednak nikt tego nie zbiera. Na ścianie zawieszona jest puszka, do której można wrzucić pieniążek.

Sanktuarium z wieżą widokową

Czekało nas tylko zejście na parking żółtym szlakiem i powrót do domu.

Mapka poglądowa

Pogórze Ciężkowickie – Liwocz (562 m)

Do zobaczenia na szlaku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *