Wschód słońca na Bocheńcu na Pogórzu Wiśnickim

Wschód słońca na Bocheńcu na Pogórzu Wiśnickim

Wschód słońca na Bocheńcu na Pogórzu Wiśnickim

Miniony sobotni poranek stanął pod znakiem krótkiej wyprawy na wschód słońca na Pogórze Wiśnickie w pobliże Brzeska i wizyty w Porąbce Uszewskiej i na ruinach zamku w Melsztynie. Przez cały piątkowy dzień piękna pogoda, aż zachęcała, aby wstać w nocy i witać nowy dzień wraz z budzącym się słońcem.

Miejsce wybraliśmy fantastyczne – znowu na Pogórzu. Tylko tym razem na Pogórzu Wiśnickim. Punkt, z którego mogliśmy oglądać wschód ma wysokość 383 m n.p.m.. Jest nienazwany i leży na wzgórzu Bocheniec. Na mapie łatwo go znaleźć, dlatego że znajduje się obok zaznaczonego punktu widokowego, a także niedaleko znajduje się najwyższe wzniesienie mierzące 394m. Tak szczerze powiedziawszy za dużo informacji o szczycie Bocheniec nie ma. Napotkaliśmy tylko kilka zdjęć i informację z 2012 roku, że w zamiarze jest postawienie wieży widokowej. Wybraliśmy się tam, bo zachęciły nas dwa ujęcia, które pokazywały, że wschód może być piękny. Po przyjechaniu w okolice kościoła św. Anny nie zobaczyliśmy tej wieży. Chyba nie została jeszcze wybudowana, a widoki byłyby nieziemskie. Już czuje jak z wieży można by było oglądać rozległą panoramę w każdym kierunku. No nic, stwierdziliśmy, że lepszym miejscem będzie właśnie położony ciut niżej punkt, leżący przy drodze głównej. Mieliśmy jeszcze chwilę to przespaliśmy się w samochodzie pół godziny. Sami zobaczcie jak wyglądał budzący się dzień ze wzniesienia mierzącego tylko 383 m n.p.m.

Wschód o 4:30
Poranne światło
🙂
Najlepsza pora na robienie zdjęć 🙂

Po zakończeniu seansu zjechaliśmy do miejscowości Porąbka Uszewska i odwiedziliśmy Grotę Najświętszej Marii Panny z Lourdes. Ja słyszałam o tym miejscu, ale nie wiedziałam, że jest tak tam pięknie. Nagraliśmy tam także krótki filmik.

Grota
Porąbka Uszewska bywa nazywana polskim Lourdes
Grotę w Porąbce Uszewskiej nawiedzają pielgrzymi z całej Polski, a nawet z zagranicy.
Kamień z Lourdes
Pięknie 🙂

Kończąc już poranek zajrzeliśmy i podreptaliśmy po ruinach zamku w Melsztynie, obok Zakliczyna. Piękne, wydeptane ścieżki w blasku porannego słońca zachęcały do spaceru po ruinach.

5 minut jak coś 🙂
Droga do ruin
Ruiny
🙂

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej poświęconej zamkowi w Melsztynie, ale również całej gminie Zakliczyn – > melsztyn.pl

Do zobaczenia na szlaku !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Cześć! Na MyNaSzlaku.pl witają Cię Angelika i Mateusz
Dołącz do grona naszych czytelników i wybierz się z nami w niezwykłą podróż. Pamiętaj! Robisz to na własną odpowiedzialność. :) Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach.