Wschód słońca na Liwoczu na Pogórzu Ciężkowickim

Liwocz

Po sobotnim wschodzie słońca na najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego, w niedzielę oglądaliśmy go z Liwocza na Pogórzu Ciężkowickim. Jest to najwyższe wzniesienie tego pogórza i mierzy 562 metry. 

Po ponad godzinnej jeździe z lekkimi problemami na trasie dotarliśmy na miejsce. Za początek trasy obraliśmy duży parking, na szlaku żółtym przed szlabanem. Można tam dojechać samochodem, a do szczytu jest tylko 20 minut. My dojechaliśmy tutaj skręcając w Skołoszynie na Lisów,a potem na Wróblową i Brzyska. Jadąc, po lewej stronie zobaczymy górę Liwocz, a na znaku napis „Liwocz 4,5 km”. Jedziemy za tym znakiem, aż docieramy właśnie na parking, na którym znajduje się krzyż.

Początek trasy
Początek trasy

Z tego miejsca ruszyliśmy żółtym szlakiem. Trasa na całej długości miała może 50 metrów podejścia. Po 20 minutach dotarliśmy na Liwocz (562 m). Wieża widokowa jest cały czas otwarta, a wchodzi się po kamiennych schodach. Opłata za wejście to 2 złote od osoby. Oczywiście nikt tego nie zbiera, ale na ścianie jest skarbonka. Po wyjściu na samą górę zapomina się o symbolicznej opłacie. Widoki są kapitalne. Podobno przy dobrej pogodzie widać Tatry, a nawet Góry Świętokrzyskie.

05:15
05:17
05:30
05:35
05:40
05:50
05:50

Po zejściu na dół rozejrzeliśmy się jeszcze po Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju.

Jezus Chrystus
Jan Paweł II
Sanktuarium z platformą widokową

Mapka poglądowa

Pogórze Ciężkowickie  - Liwocz (562 m)
Pogórze Ciężkowickie – Liwocz (562 m)

Do zobaczenia na szlaku !

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *