Wschód słońca na Liwoczu na Pogórzu Ciężkowickim

Liwocz

Po sobotnim wschodzie słońca na najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego, w niedzielę oglądaliśmy go z Liwocza na Pogórzu Ciężkowickim. Jest to najwyższe wzniesienie tego pogórza i mierzy 562 metry. 

Po ponad godzinnej jeździe z lekkimi problemami na trasie dotarliśmy na miejsce. Za początek trasy obraliśmy duży parking, na szlaku żółtym przed szlabanem. Można tam dojechać samochodem, a do szczytu jest tylko 20 minut. My dojechaliśmy tutaj skręcając w Skołoszynie na Lisów,a potem na Wróblową i Brzyska. Jadąc, po lewej stronie zobaczymy górę Liwocz, a na znaku napis „Liwocz 4,5 km”. Jedziemy za tym znakiem, aż docieramy właśnie na parking, na którym znajduje się krzyż.

Początek trasy
Początek trasy

Z tego miejsca ruszyliśmy żółtym szlakiem. Trasa na całej długości miała może 50 metrów podejścia. Po 20 minutach dotarliśmy na Liwocz (562 m). Wieża widokowa jest cały czas otwarta, a wchodzi się po kamiennych schodach. Opłata za wejście to 2 złote od osoby. Oczywiście nikt tego nie zbiera, ale na ścianie jest skarbonka. Po wyjściu na samą górę zapomina się o symbolicznej opłacie. Widoki są kapitalne. Podobno przy dobrej pogodzie widać Tatry, a nawet Góry Świętokrzyskie.

05:15
05:17
05:30
05:35
05:40
05:50
05:50

Po zejściu na dół rozejrzeliśmy się jeszcze po Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju.

Jezus Chrystus
Jan Paweł II
Sanktuarium z platformą widokową

Mapka poglądowa

Pogórze Ciężkowickie  - Liwocz (562 m)
Pogórze Ciężkowickie – Liwocz (562 m)

Do zobaczenia na szlaku !

Może Ci się spodobać:

Liwocz na Pogórzu Ciężkowickim cały w chmurach
Wyświetleń 164
Była godzina 12:43. Patrzymy na kamerki internetowe i widoki z Liwocza na Pogórzu Ciężkowickim. Chmury kłębią się wokoło wieży widokowej. Takiego widoku na żywo nie można sobie odpuścić. Pakujemy si...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *