Wschód słońca na Wale na Pogórzu Rożnowskim

Wschód słońca na Wale na Pogórzu Rożnowskim

18 marca wybraliśmy się na Pogórze Rożnowskie na szczyt Wał, z którego można oglądać szerokie panoramy, a przede wszystkim wschody słońca. Wiele grzbietów na niedocenianych pogórzach jest odsłoniętych, dlatego jest dużo miejsc, z których można podziwiać przepiękne widoki.

Wyruszyliśmy wcześnie rano, bo po godzinie 4:00, żeby dojechać na miejsce przed 6. Jechaliśmy przez Czchów, Jurków, Zakliczyn, Lubinkę na sam szczyt. Można tam dojechać samochodem, a podejść jest tylko kilkadziesiąt metrów. Nie wychodziliśmy na sam wierzchołek, bo tam jest las. Wybraliśmy jeden z grzbietów Wału – tutaj gdzie jest pierwszy przekaźnik, jak się jedzie od Lubinki.

Grzbiet Wału

Pokryty w większości polami Wał zapewnia rewelacyjne panoramy na Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie, jak też na Kotlinę Sandomierską na północy i na Beskidy oraz Tatry na południu.

Już wychodzi
Coraz wyżej
I jest 🙂
Polany Wału
🙂

Po drodze można zobaczyć pomnik poświęcony Żołnierzom Batalionu „Barbara” i cmentarz wojenny numer 189 Rychwałd.

Pomnik poświęcony Żołnierzom Batalionu „Barbara”
Cmentarz wojenny numer 189

Po wschodzie słońca pojechaliśmy na dalszą część wycieczki na Pogórze Ciężkowickie do Pleśnej.

Do zobaczenia na szlaku !

Może Ci się spodobać:

Pogórze Rożnowskie: Wał – niewielki szczyt z wielkim potencjałem widokowym
Wyświetleń 205
Dwa ostatnie dni lutego obfitowały w dalekie obserwacje. Tatry widoczne z Sudetów, Tatry widoczne z Gór Świętokrzyskich, z Tarnowa, Krakowa, Tuchowa i z wielu, wielu innych miejsc. Maksymalna obserwac...
Wschód słońca w okolicach Wału na Pogórzu Rożnowskim
Wyświetleń 126
Po minionym dniu i zachodzie słońca w Beskidzie Niskim przejechaliśmy kawałek na Pogórze Rożnowskie w okolice wzniesienia Wał, na którym już kiedyś byliśmy. Tym razem wstające słońce zrobiło na nas ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *