XXXIV Turystyczny Rajd Bestrampek – relacja i zdjęcia

Nadszedł długo wyczekiwany 30 maj bieżącego roku, w którym to miał się odbyć szkolny rajd z kilkunastoletnią historią. To było już 34. spotkanie na szlaku uczniów sądeckiego ekonoma podczas „Rajdu Bestrampek”. Każdego roku razem z nauczycielami pokonują oni wyznaczone trasy zdobywając punkty za samo przejście, ale także za udział w przygotowanych konkurencjach określonych we wcześniej stworzonym regulaminie.

Kto dotrze do celu czeka na niego możliwość upieczenia sobie kiełbaski na ognisku. Obowiązkiem każdej grupy jest potwierdzenie i zameldowanie się u organizatora. Widzieliśmy także, że uczniowie, którzy brali udział w rywalizacji o najwyższe punkty bardzo dobrze się przygotowali. Trasy wybierali różne, bezpośrednio z Jaworek na Durbaszkę, żółty ze Szlachtowej lub zielony przez Wąwóz Homole. Niektórzy nawet nadprogramowo zdobyli Wysoki Wierch. Jesteśmy dumni, że nasi następcy – uczniowie Ekonoma z Nowego Sącza wędrują po górach.

A co my tam robiliśmy? Po pierwsze jesteśmy patronem medialnym „Rajdu Bestrampek”, po drugie jesteśmy absolwentami najlepszej szkoły w Nowym Sączu, czyli Zespołu Szkół Ekonomicznych, a po trzecie lubimy takie turystyczne spotkania. Podczas tego dnia towarzyszyła nam siostra Angeliki – Lucyna, a także jej syn Fabian, który jest moim chrześniakiem. Schronisko pod Durbaszką jak zawsze jest bardzo gościnne, a żurek wyśmienity. A! I Maja mówi, że magnes bardzo ładny. My na górę szliśmy drogą z Jaworek do schroniska, ponieważ dla Fabiana była to pierwsza górska wycieczka.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *