XXXIV Turystyczny Rajd Bestrampek. Sądecki Ekonom rusza na szlak!

W tym roku odbędzie się już 34 edycja Rajdu Bestrampek. Data i szczegóły już są znane, a więc można zacząć interesować się tym wydarzeniem. Ktoś zapyta co to w ogóle jest, dla kogo, kto jest organizatorem i dlaczego o tym piszemy na blogu podróżniczym. A więc do rzeczy… My jako absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu mamy wielki sentyment do takich rajdów. W czasie uczęszczania do szkoły zawsze uczestniczyliśmy i do tej pory zawsze chcemy wędrować wspólnie z uczniami i nauczycielami po górach. Tym razem będziemy mogli się sprawdzić wspólnie z ekipą sądeckiego Ekonoma na szlakach w Pieninach dnia 30 maja. Póki co nie wybraliśmy jeszcze trasy, którą powędrujemy w trójkę, ale wiemy, że ostatecznym celem będzie Schronisko pod Durbaszką. 

Dostępne trasy to: 

  • wyjście z Jaworek szlakiem przez Wąwóz Homole i odbicie pod Wysoką do Schroniska pod Durbaszką. Czas przejścia 2,5h (za przejście 15 pkt)
  • wyjście z tej samej miejscowości i dotarcie szlakiem do tego samego obiektu. Czas przejścia 1h (za przejście 5 pkt)
  • wyjście ze Szlachtowej i dotarcie szlakiem do schroniska. Czas przejścia 2h (za przejście 12 pkt)

Wydarzenie to jest dodatkowo atrakcyjne ze względu na zorganizowane konkursy i zabawy. Uczniowie zmierzą się w następujących konkurencjach, za które zbiorą dodatkowe punkty. 

– trudność pokonanej trasy
– wiedza ze znajomości Beskidów
– budowy totemu – proporca drużyny
– przygotowanie do górskiej wędrówki (strój, zachowanie na szlaku oraz posiadanie apteczki)
– wizerunek grupy

Rajd promuje turystykę, aktywność fizyczną i poznanie piękna Beskidów. Uczestnicy rywalizują między klasami o Puchar Dyrektora ZSE. Można także zdobyć indywidualną nagrodę za zrobienie najlepszego zdjęcia z Rajdu. Organizatorem jest Szkolne koło PTTK SKKT w ZSE. 

Do zobaczenia na rajdzie!

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *