5 celów podróżniczych, które musimy zrealizować w 2019 roku

2019 rok rozpoczął się kilka dni temu. Przywitaliśmy go podczas górskiej wycieczki pod Beskidzie Sądeckim. Znasz już nas trochę i wiesz, że nasze wycieczki są spontaniczne i w większości planowane na dzień przed wyjazdem, dlatego ciężko określić, gdzie będziemy i co zobaczymy w najbliższych miesiącach. Jednak kilka podróżniczych celów, które musimy zrealizować w 2019 roku możemy sobie założyć już na początku. 

Po minionym roku wiemy, że takie małe planowanie przynosi nam spore korzyści. Na początku 2018 roku założyliśmy sobie, że pojedziemy w Bieszczady, w których nie byliśmy już kilka lat. Pewnie gdyby nie ten określony cel to kolejny raz byśmy wyjazd tam odpuścili i potem żałowali jak co roku. Oprócz tego wykonaliśmy cały założony plan. Możesz go zobaczyć tutaj. Jeśli ten pomysł sprawdził nam się w 2018 roku to teraz też musi być dobrze. Oto nasze plany podróżnicze w 2019 roku. 

Minimum 20 dni w Tatrach

Z wycieczkami w Tatry zawsze mamy problem. Bardziej wolimy chodzenie po Beskidach czy Sudetach, chociaż Tatry znamy bardzo mało. 2019 rok będzie przełomowy. Częściej będziemy wyruszać na tatrzański szlak. Pierwszy wyjazd planujemy jeszcze tej zimy. 

Wyjście z dzieckiem na Śnieżkę

Na Babią Górę z dzieckiem kilkumiesięcznym udało się wyjść w 2018 roku. Teraz planujemy zdobycie najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Może nie w zimie, ale jak się zrobi trochę cieplej to może Maja już na własnych nogach zdobędzie szczyt. 

Nocleg i wschód słońca na Szrenicy 

O tym myślimy już od bardzo dawna. Szrenica to jedno z ciekawszych wzniesień w polskich górach, a wschód słońca oglądany z tego miejsca jest przepiękny. Do tego planujemy zatrzymać się w schronisku na noc co sprawi, że nie będziemy musieli wcześnie zrywać się z łóżek.    

Warszawa

Chcemy po raz pierwszy wspólnie pojechać i odwiedzić stolicę Polski oraz jej największe atrakcje. Już mamy stworzoną taką małą listę naj… Może coś Cię szczególnie urzekło w Warszawie i chcesz nam o tym powiedzieć. Skomentuj wpis. 🙂

Ponad 3 miesiące w podróży

W minionym roku udało się być w podróży 120 dni. W tym ponad 90 dni z dzieckiem. Tym razem chcemy to powtórzyć, a może i nawet spędzić jeszcze więcej czasu na odkrywaniu najpiękniejszych zakątków Polski. Stworzyliśmy z tego powodu specjalną mapę, na której umieszczamy najciekawsze miejsca. 🙂 Znajdziesz ją tutaj

Hej! Zostaw komentarz pod wpisem.

Dzięki i do zobaczenia na szlaku!

4 komentarze

  1. Mamy 🙂 Na pewno majówka będzie w Beskidzie Śląskim, musimy zaliczyć Skrzyczne – brakuje nam do KGP. Na tym wyjeździe chcę też ogarnąć Czupel. Poza tym spędzić w górach co najmniej tyle dni co w 2018 r. i jeszcze coś dołożyć do Korony.

  2. Świetne plany 🙂 ja mieszkam na Górnym Śl.ale jak tylko czas pozwala to ciągnie mnie z partnerem w Sudety, więc jak zobaczyłam Śnieżkę i Szrenicę w planach to miałam banan na twarzy 🙂 w Tatrach byliśmy tylko raz.. W 2018r. Mimo, że w beskidy mamy najbliżej, to najmniej tu zwiedziliśmy. Chcemy to zmienić w tym roku. Życzę Wam zdrowia, siły i udanej pogody na te wycieczki. Pozdrawiam. Wasza fanka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *