Książka

„A Adi powiedział…” – Magda Bloch | recenzja

W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi mówi, że jego dzieci interesuje wyłącznie komputer, tablet i telefon. Coraz bardziej popularne staje się to, że dzieci nie spotykają się w życiu prywatnym. A tworzenie grup znają tylko z popularnego portalu społecznościowego. W rozmowach z dziećmi można usłyszeć, że nie mają co robić, że im się nudzi, że potrzebują takie i inne rzeczy, aby móc przeżyć wakacje czy dni wolne. A czy ktoś sięgnął po poradnik „A Adi powiedział…” 

Książka Magdy Bloch o Adim 

Osoby wybierające ten poradnik, dla siebie bądź dzieci, dostarczą ogromu wiedzy do tego, aby przetrwać w podmiejskim buszu lub wiejskich krzakach i polach. To zbiór 20 wyzwań, dzięki którym uczestnicy nauczą się m.in. jak zrobić wodoodporne zapałki, lampkę oliwną w hubie, prowizoryczny kompas wodny, ale nie zostanie pominięta pierwsza pomoc w terenie. Nie trzeba do tego jakiegoś specjalistycznego sprzętu, portfela wypełnionego kasą czy dostępu do internetu. Wystarczy ciekawość świata, odrobina chęci i wyobraźnia. Oczywiście niektóre z wyzwań opisane w tej książce będą bezpieczne wtedy, kiedy osoby spełniające dane wyzwanie będą działały zgodnie z zaleceniami producenta.

Zbiór pomysłów z zakresu bushcraftu, czyli eksplorowania okolicznych krzaków, zarośli i łąk, polan, trawników czy parków, łączy w sobie proste i wciągające wyzwania, ciekawe porady oparte na praktyce oraz nieskomplikowane podejście do otaczającej nas przyrody. Książka jest napisana tak, że bardzo łatwo przyswaja się z niej wiedzę.

Po wykonaniu zadania czytelnik na pewno na długo to zapamięta. Na pierwszy rzut oka, ktoś może zapytać: a po co moje dziecko ma penetrować okoliczne krzaki jak ma czym się bawić? Zapewniamy, że te wykonane zadania, czegoś nauczą, a później przyda się to w praktycznym życiu, a może nawet gdzieś na obozie w górach. 

Poradnik zbudowany jest z 20 rozdziałów, który każdy z nich to jakieś zadanie do wykonania. Rozdział składa się z przejrzystych informacji. Na początku zawsze jest określone miejsce wykonania tego zagadnienia, poziom jego trudności oraz akcesoria, jakie będziemy potrzebować. Następnie znajduje się krótki opis z najważniejszymi informacjami,a dalej autor przechodzi do sedna sprawy i mamy opis wykonania zaproponowanego wyzwania. Na samym końcu czeka na nas anegdotka z życia instruktora, na którą się czeka przez cały rozdział. 

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *