Książka

„A Adi powiedział…” – Magda Bloch | recenzja

W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi mówi, że jego dzieci interesuje wyłącznie komputer, tablet i telefon. Coraz bardziej popularne staje się to, że dzieci nie spotykają się w życiu prywatnym. A tworzenie grup znają tylko z popularnego portalu społecznościowego. W rozmowach z dziećmi można usłyszeć, że nie mają co robić, że im się nudzi, że potrzebują takie i inne rzeczy, aby móc przeżyć wakacje czy dni wolne. A czy ktoś sięgnął po poradnik „A Adi powiedział…” 

Książka Magdy Bloch o Adim 

Osoby wybierające ten poradnik, dla siebie bądź dzieci, dostarczą ogromu wiedzy do tego, aby przetrwać w podmiejskim buszu lub wiejskich krzakach i polach. To zbiór 20 wyzwań, dzięki którym uczestnicy nauczą się m.in. jak zrobić wodoodporne zapałki, lampkę oliwną w hubie, prowizoryczny kompas wodny, ale nie zostanie pominięta pierwsza pomoc w terenie. Nie trzeba do tego jakiegoś specjalistycznego sprzętu, portfela wypełnionego kasą czy dostępu do internetu. Wystarczy ciekawość świata, odrobina chęci i wyobraźnia. Oczywiście niektóre z wyzwań opisane w tej książce będą bezpieczne wtedy, kiedy osoby spełniające dane wyzwanie będą działały zgodnie z zaleceniami producenta.

Zbiór pomysłów z zakresu bushcraftu, czyli eksplorowania okolicznych krzaków, zarośli i łąk, polan, trawników czy parków, łączy w sobie proste i wciągające wyzwania, ciekawe porady oparte na praktyce oraz nieskomplikowane podejście do otaczającej nas przyrody. Książka jest napisana tak, że bardzo łatwo przyswaja się z niej wiedzę.

Po wykonaniu zadania czytelnik na pewno na długo to zapamięta. Na pierwszy rzut oka, ktoś może zapytać: a po co moje dziecko ma penetrować okoliczne krzaki jak ma czym się bawić? Zapewniamy, że te wykonane zadania, czegoś nauczą, a później przyda się to w praktycznym życiu, a może nawet gdzieś na obozie w górach. 

Poradnik zbudowany jest z 20 rozdziałów, który każdy z nich to jakieś zadanie do wykonania. Rozdział składa się z przejrzystych informacji. Na początku zawsze jest określone miejsce wykonania tego zagadnienia, poziom jego trudności oraz akcesoria, jakie będziemy potrzebować. Następnie znajduje się krótki opis z najważniejszymi informacjami,a dalej autor przechodzi do sedna sprawy i mamy opis wykonania zaproponowanego wyzwania. Na samym końcu czeka na nas anegdotka z życia instruktora, na którą się czeka przez cały rozdział. 

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *