Beskid Wyspowy: Białowodzka Góra w pewien wrześniowy poranek

Wczoraj w górach mieliśmy fantastyczną przejrzystość powietrza co pozwoliło na dalekie obserwacje. Na przykład z Zamku w Chęcinach można było obejrzeć Tatry oddalone w linii prostej o 188 kilometrów. Tak samo Tatry widoczne były z Dąbrowy Górniczej czy z Krakowa. Dziś 15 września sytuacja powtórzyła się jednak obserwacje nie były już tak dalekie. My dzisiejszy wrześniowy, zimny poranek spędziliśmy w Beskidzie Wyspowym na Białowodzkiej Górze i takie są tego efekty.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

3 komentarze

  1. Dla mnie jesteście skarbnicą wiedzy.Dopiero zaczynam przygodę z tymi mniejszymi górami. Do tej pory zawsze były Tatry.Dzięki Wam odkryłam Gorce są piękne, teraz moje kroki zmierzają na beskid wyspowy.Od czego zacząć,co polecacie??

    1. Jaworz i wieża widokowa pod Jaworzem. 🙂
      Można zacząć od klimatycznego schroniska Hubertówka pod Jaworzem. Potem warto też zdobyć Ćwilin i Łopień. Luboń Wielki, na którym jest schronisko potrafi zmęczyć, ale trzeba tam być. I oczywiście Mogielica – najwyższy szczyt pasma z wieżą widokową i widokiem na Tatry. U nas na blogu jest wiele opisów szlaków z Beskidu Wyspowego. Na początek jednak wschód słońca pod Jaworzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *