Beskid Wyspowy: Kolorowy Jaworz o poranku

Marzec rozpoczynamy w Beskidzie Wyspowym na wieży widokowej pod Jaworzem. Jest drugi dzień miesiąca i przed godziną 5:00 budzimy się z myślą o nadchodzącym wschodzie słońca. Na Jaworz mamy 30 minut, dlatego szybko się ubieramy i lecimy do samochodu. Około 6:00 jesteśmy na miejscu. Słońce jeszcze nie wstało, niebo jest kolorowe, Tatry widoczne otulone lekkimi chmurami, a w oddali majaczą gdzieś Góry Świętokrzyskie… Niestety Góry Świętokrzyskie to moje marzenie. Chciałbym je właśnie kiedyś ujrzeć z okolic Jaworza. Jest to możliwe, jednak tylko przy dobrej widoczności. Dziś akurat jej nie ma. Mimo ciepłych dni jest przymrozek i mocny wiatr. Oglądamy wspaniały wschód słońca i przeżywamy kolejny cudowny poranek sami w górach. 

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na Facebooku, InstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

4 komentarze

  1. Na Góry Świętokrzyskie najlepiej polować wiosną i jesienią. W zimie bardzo trudno je złapać. Warunki inwersyjne troszkę tu przeszkadzają, no chyba, że inwersja przygniotła by zimne powietrze do samego gruntu, co raczej się nie zdarza. Widzę, że w kierunku wschodnim widoczność była bardzo dobra. Zrobiliście jakieś kadry, tak na chybił trafił w kierunku północnym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *