Beskid Wyspowy: Na nieoznakowanym wzgórzu na Michalczowej

Ostatnio w sobotę odkryliśmy ciekawe miejsce w Beskidzie Wyspowym. Znajduje się ono na styku 3 gmin: Łososiny Dolnej, Iwkowej i Laskowej i trzech miejscowości: Michalczowej, Kątów i Sechnej. Widoki mamy z niego na każdą stronę, chociaż od strony wschodniej są ograniczone przez drzewa. Dobrze wygląda kierunek południowy i Pasmo Łososińskie z Jaworzem. Ciężko określić czy będzie tutaj stąd widać Tatry, bo mogą nam okoliczne wzniesienia zasłonić. Zobaczymy to przy dobrej przejrzystości. 

Ogólnie to widoki w dzisiejszy poranek były ograniczone. W dole kotłowały się mgły i mało co było widać. W wyższych górach wyglądałoby to o wiele lepiej. My znajdowaliśmy się na jakimś 500-metrze. W najwyższym punkcie można znaleźć punkt pomiarowy. Nieco niżej prowadzi polna droga, którą ciężko przejechać samochodem, bo są spore koleiny. Pamiętam, że kilka miesięcy temu jechaliśmy tamtędy i było dobrze. Teraz przez deszczowe pogody ciężkie sprzęty ją zniszczyły. Jednak to nie problem, bo można dojechać kawałek dalej od strony Kątów, Michalczowej albo Sechnej. Zobaczcie poranek na zdjęciach. Najpierw start przy wiacie na Zakokoczu nad Kątami, a potem przejście w stronę Michalczowej do tego pięknego punktu widokowego. Od początku fajne widoki w stronę Pogórza Rożnowskiego i na Pasmo Szpilówki na Pogórzu Wiśnickim.

Na Zakokoczu. Widok w stronę Pogórza Rożnowskiego
Wiata na terenie gminy Iwkowa
Tutaj Kąty, a po prawej Pasmo Szpilówki na Pogórzu Wiśnickim
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl

Bardzo dziękujemy za przeczytanie tego wpisu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin naszych stron na Facebooku, TwitterzeGoogle+, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentujcie i polecajcie znajomym.

Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *