Beskid Wyspowy: Obchody Konstytucji 3 Maja w Kątach w gminie Iwkowa

Pierwszy maja był bardzo obfity w wyjścia w teren. Z rana udaliśmy się na Pogórze Wiśnickie i wędrowaliśmy na Bukowiec 494 m n.p.m. i Machulec 483 m n.p.m., a w godzinach popołudniowych byliśmy uczestnikami niezwykłego wydarzenia – obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja, które zostały przeniesione właśnie na pierwszy dzień miesiąca.

Po godzinie szesnastej podjechaliśmy pod Dworek Pani Urszuli Bieńkowskiej-Sławik w Kątach. Tam już orkiestra dzielnie maszerując z kościoła w Kątach przygrywała uczestnikom przemarszu. Zgodnie z planem impreza została otwarta o godzinie 16:30. Głos zabrał wójt gminy Iwkowa – Bogusław Kamiński, a także prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kątów – Piotr Salamon.

www.mynaszlaku.pl
Bogusław Kamiński
Piotr Salamon
Wręczenie nagród
Nagrodzeni
Logo Stowarzyszenia Przyjaciół Kątów
Rodzina Kątskich

Organizatorzy w tak uroczystej chwili podali wyniki konkursu na logo stowarzyszenia, a także rozdali nagrody dla uczestników biorących w nim udział. Dla wszystkich zebranych był przygotowany poczęstunek: ciasta, ciasteczka, soki, soczki i grilowane kiełbaski. Wszyscy z ochotą się częstowali i miło spędzali czas w przyjemnej pogawędce ze znajomymi.

www.mynaszlaku.pl

Na obchodach pojawili się także przedstawiciele rodziny Kątskich. Rok 2016 w gminie Iwkowa jest Rokiem Marcina Kątskiego, który był kasztelanem krakowskim, wojewodą kijowskim, generałem artylerii koronnej, czy starostą przemyskim. Szybko zleciała godzinka i wraz z wybiciem 17:00 rozpoczął się świetny pokaz grupy rekonstrukcyjnej z Laskowej. Byli to członkowie Stowarzyszenia Kasztanka – Repetowski Rafał, dowódca, Ptaszek Marek, Zięba Paweł, Czesław Pożdał, Majewska Anna, Grzegorz Święs oraz pieszo Paweł Michura. Stowarzyszenie Kasztanka

www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl
www.mynaszlaku.pl

Po pokazie część osób wróciła do domu do swojej rodziny, a część świetnie bawiła się przy grilu w dość szerokim gronie mieszkańców gminy. Nie było nas tam wiele, jednak nie przeszkodziło to w atrakcyjnym spędzeniu wolnego czasu.

Do zobaczenia na szlaku! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *