Beskidzki Festiwal Podróżników na Cyrli w Beskidzie Sądeckim

W minioną niedzielę uczestniczyliśmy w Beskidzkim Festiwalu Podróżników, który odbył się na Cyrli w Beskidzie Sądeckim. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów w roli prelegentów.

Początkowo zastanawialiśmy się, o czym opowiedzieć? Gdy mamy różne prelekcje w szkołach, to dzieciakom pokazujemy najpiękniejsze miejsca w polskich górach lub ciekawe atrakcje w ich okolicy, które mogą odwiedzić. Tak, żeby zachęcić ich do odkrywania najbliższej okolicy z rodzicami.

Pierwotnie też i tutaj na Cyrli chcieliśmy opowiedzieć o najpiękniejszych miejscach w górach, które odwiedziliśmy z dzieckiem. Na blogu mamy już opisanych ponad 230 takich górskich szlaków. Jednak na festiwal przybywają głównie pasjonaci górscy, którzy polskie góry znają świetnie. Postanowiliśmy opowiedzieć trochę o górach na Słowacji i Chorwacji, jednak z polskich gór także się coś pojawiło.

Beskidzki Festiwal Podróżników na Cyrli w Beskidzie Sądeckim

Beskidzki Festiwal Podróżników odbył się na Soszowie i Cyrli

W tym roku mieliśmy dwie edycje Beskidzkiego Festiwalu Podróżników. Pierwszy odbył się na Soszowie w Beskidzie Śląskim w dniach 23-25 września, natomiast drugi na Cyrli w Beskidzie Sądeckim od 7 do 9 października.

Były to 3-dniowe imprezy, na których sporo się działo. Odbywały się prelekcje, różne warsztaty i koncerty. Organizatorem spotkań jest Fundacja „Z Miłości Do Gór”. Wielkie pochwały za przygotowanie takiego festiwalu.

Beskidzki Festiwal Podróżników na Cyrli w Beskidzie Sądeckim

Jak było na Cyrli?

Z racji pracy nie mogliśmy być w piątek i sobotę na festiwalu. W niedzielę przed godziną 3 wróciliśmy z reportażu ślubnego. W niedzielę przed 10 pędziliśmy do schroniska na Cyrli. O 11 mieliśmy swoje wystąpienie.

Wszystko zaczęło się w piątek od godziny 18 prelekcjami, a później na końcu był koncert. W sobotę prelekcje trwały od 10 do 21. W niedzielę było zakończenie imprezy. Gdy dotarliśmy pod schronisko, to ludzie już się zbierali. Niektórzy wychodzili ze schroniska. Gdzieniegdzie były rozłożone namioty i paliło się ognisko. Fajny klimat.

Była niedziela, więc sporo osób ruszyło na szlaki. Niektórzy nawet nie wiedzieli, że taki festiwal jest organizowany, chociaż pojawił się w różnych mediach, a także stacjonarnie na plakatach. Dowiadywali się dopiero u góry i zostawali.

Jak było na Cyrli?
przewodnik

Nasza premierowa prelekcja

Nasza prelekcja była premierowa, ponieważ jeszcze nigdzie indziej jej nie wygłaszaliśmy. Podzieliliśmy ją na dwie części. Angelika mówiła o wycieczce w Bieszczady, Tatry Słowackie i do Słowackiego Raju. Ja natomiast miałem część o Chorwacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni i wysłuchali naszego wystąpienia. Być może uda się spotkać w przyszłym roku na kolejnej edycji Beskidzkiego Festiwalu Podróżników.

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.