Čerenova skala
Podróże po świecie,  Podróże z dzieckiem,  Słowacja

Čerenova skala – najpiękniejsze punkty widokowe na Słowacji

Ostatni dzień podróży na Słowację i takie fantastyczne widoki. Możliwość obejrzenia Tatr czy Niżnych Tatr oferuje Čerenova skala, która jest jednym z piękniejszych punktów widokowych, na jakich byliśmy. Znajduje się w małej wsi Liptovská Anna niedaleko Doliny Prosieckiej. Jest unikalną skałą, która oczaruje każdego wędrowca i miłośnika pięknych krajobrazów. Przy jej zdobywaniu nie ma większych trudności, chociaż przy wyższych temperaturach można się napocić.

Čerenova skala znajduje się w Górach Choczańskich. Przypomina skalistą pięść i na pierwszy rzut oka można nie wydawać się zbyt interesująca. 

Jak dojść na Čerenova skala?

Przyjeżdżamy do wsi Liptovská Anna i do zatrzymania się mamy dwa miejsca. Pierwsze to ruiny kościoła, a drugie to polna droga. Aby w to miejsce dojechać, to należy na końcu miejscowości za zakrętem i drewnianą stodołą skręcić w prawo, naprzeciwko dużego gospodarstwa. Po wjechaniu w wąską drogę powinniśmy dojechać ponad ostatnie domy jakieś 400 metrów. Tam można zostawić samochód na poboczu i ruszyć na północ w stronę naszego celu.

Początkowo musimy iść prosto pod górę, przed lasem odbić w prawo i szukać wąskiego wejścia do lasu. Tam trasa jest w miarę dobrze oznaczona i wydeptana. Zaczynamy się piąć coraz wyżej zakosami. Do samej góry jest stromo, a całą trasę pokonuje się w ciągu około 45 minut. Po wyjściu na górę naszych oczom ukaże się widok na Niżne Tatry, Tatry, Wielką Fatrę czy Liptovská Mara. Warto też się wpisać do zeszytu zdobywców. 

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.