Małopolskie,  Podhale,  Podróże z dzieckiem

Cisowa Skała – Nowa Biała o zachodzie słońca

Cisowa Skała to pojedyncza skała mierząca 685 m n.p.m. znajdująca się na Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Zlokalizowana jest pośród łąk i pól uprawnych tuż przy drodze Nowy Targ – Białka Tatrzańska. Nasza przygoda z Cisową Skałą miała miejsce 5 października o zachodzie słońca. Wybraliśmy się tam z ciekawości obejrzenia pięknych widoków. Było też to miejsce, w którym mieliśmy plener ślubny z Parą Młodą – Moniką i Michałem.

Jak dojechać do Cisowej Skały?

Do Cisowej Skały dotrzeć można od strony Nowej Białej i Grońkowa. Bardzo blisko dojedziemy tam również samochodem. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd do Cisowej Skały: 49.434801, 20.099228. Parkingu tam nie ma, ale można zatrzymać się na poboczu na łące.

Co widać z Cisowej Skały?

W tym miejscu byliśmy pierwszy raz i na pewno nie żałujemy. Wyjście na szczyt nie stanowi żadnego problemu. Można tam spędzić kilka godzin, siedząc i gapiąc się na góry. Widać Tatry, Gorce, Pieniny, Beskid Żywiecki.

Co zobaczyć w okolicy?

Jeśli będziesz w okolicy to warto zwrócić uwagę na: szczyt Grandeus znajdujący się na Magurze Spiskiej, Górę Żar w Pieninach Spiskich i Przełęcz nad Łapszanką z pięknym widokiem na Tatry.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *