Małopolskie,  Podhale,  Podróże z dzieckiem

Cisowa Skała – Nowa Biała o zachodzie słońca

Cisowa Skała to pojedyncza skała mierząca 685 m n.p.m. znajdująca się na Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Zlokalizowana jest pośród łąk i pól uprawnych tuż przy drodze Nowy Targ – Białka Tatrzańska. Nasza przygoda z Cisową Skałą miała miejsce 5 października o zachodzie słońca. Wybraliśmy się tam z ciekawości obejrzenia pięknych widoków. Było też to miejsce, w którym mieliśmy plener ślubny z Parą Młodą – Moniką i Michałem.

Jak dojechać do Cisowej Skały?

Do Cisowej Skały dotrzeć można od strony Nowej Białej i Grońkowa. Bardzo blisko dojedziemy tam również samochodem. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd do Cisowej Skały: 49.434801, 20.099228. Parkingu tam nie ma, ale można zatrzymać się na poboczu na łące.

Co widać z Cisowej Skały?

W tym miejscu byliśmy pierwszy raz i na pewno nie żałujemy. Wyjście na szczyt nie stanowi żadnego problemu. Można tam spędzić kilka godzin, siedząc i gapiąc się na góry. Widać Tatry, Gorce, Pieniny, Beskid Żywiecki.

Co zobaczyć w okolicy?

Jeśli będziesz w okolicy to warto zwrócić uwagę na: szczyt Grandeus znajdujący się na Magurze Spiskiej, Górę Żar w Pieninach Spiskich i Przełęcz nad Łapszanką z pięknym widokiem na Tatry.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.