Darmowe mapy turystyczne w wersji online

Mapy w góry online 

Wiecie, że możecie planować swoje trasy, nie mając przy sobie mapy papierowej? Jest kilka portali, które oferują darmowe mapy turystyczne w wersji online. Jest to spore ułatwienie dla turystów. My także z nich bardzo często korzystamy, bo nie chce nam się iść do szafy po papierówkę. Zobaczcie, gdzie możecie takie darmowe mapy znaleźć. 

1. Strona wydawnictwa Compass

Chyba najlepsza strona z mapami gór, pogórzy i nie tylko. Wydawnictwo zapewniło dostęp do map w różnych skalach. Znajdziemy tam mapy górskie: Beskid Żywiecki, Tatry, Pieniny, Beskid Niski, Pogórze Rożnowskie. Plany miast: Łodzi, Krakowa czy Wisły. Mapy samochodowe: Polska 2015, Warmia i Mazury. Klikamy na stronę wydawnictwa, po lewej stronie wybieramy np. skala 1: 50’000 – > Beskid Niski – > zobacz mapę.

2. Mapa Turystyczna

Portal mapa-turystyczna.pl pomaga zaplanować swoją podróż określonym szlakiem dzięki punktom, które przyczepione są na mapie wydawnictwa Sygnatura. Najważniejsze funkcjonalności to:

 • możliwość wyszukiwania tras z punktu do punktu z uwzględnieniem punktów pośrednich,
 • możliwość planowania trasy punkt po punkcie,
 • szczegóły trasy uwzględniające czas przejścia, jej długość, przewyższenia, profil wysokości i dokładny przebieg przedstawiony na mapie,
 • możliwość dzielenia się trasami, zarówno przez Facebook, jak i przez pobranie odnośnika,
 • możliwość dodawania przez Użytkowników zdjęć, opinii, linków oraz oceniania miejsc i szlaków,
 • możliwość zapisywania tras, aby mieć do nich szybki dostęp,
 • wersja mobilna.

3. e-gory.pl

Na portalu e-gory.pl znajdują się mapy również wydawnictwa Sygnatura. Specjalnością Sygnatury są mapy z obszaru całych Tatr, Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza oraz Pienin. Pod względem bogactwa skal, zasięgów i treści, jakości i aktualności nie mają sobie równych.

e-gory.pl
e-gory.pl / Mapy Sygnatury

4. Szlaki – Kalkulator czasu przejścia szlaków

Jedna z lepszych stron z mapami online. Po raz kolejny wydawnictwo Sygnatura i kalkulator szlaków. Wybieramy grupę górską i przenosimy się na szlaki wybranego pasma górskiego. Kawał dobrej roboty w tworzenie i rozwijanie portalu.

Szlaki - Kalkulator czasu przejścia szlaków i przewodnik górski
Szlaki – Kalkulator czasu przejścia szlaków i przewodnik górski / Mapy Sygnatury

5. Studio Plan i mapy Sudetów 

O dokładne mapy online Sudetów do tej pory było bardzo ciężko. Postanowiło to zmienić Studio Plan i stworzyć bazę map turystycznych tego obszaru. Mamy kilkanaście map do dyspozycji wydawnictwa Galileos. Wybieramy mapę i przenosimy się w sudecką krainę. Znajdzie się tam także kilka propozycji z rejonu Karpat.

6. TrekPLANNER – planowanie tras na mapach turystycznych

Ciekawa opcja zaprezentowana przez górski portal społecznościowy „Planeta Gór” na bazie map Sygnatury, Słowacji i Europy. Możemy zaplanować własną trasę nawet poza szlakami turystycznymi i uzyskać informacje odnośnie długości przejścia, sumy przewyższeń, czasu przejścia (pozwala to np. na wyliczenie punktów GOT odcinków, których nie ma w wykazie tras punktowanych).

Planeta Gór / Mapy Sygnatury

Na pewno jest to spore ułatwienie jeśli chce ktoś szybko coś znaleźć. Jednak trzeba przyznać, że na szlaku nic nie zastąpi tradycyjnych map papierowych. Jeśli ktoś jeszcze zna jakieś warte polecenia strony z darmowymi mapami online to prosimy o informację :). A na koniec zobacz jak się przygotować do wyjścia w góry

Zobacz inne wpisy na blogu

5 komentarzy

 1. Dla celów nawigacyjnych polecam Wam wszystkim aplikację Viewranger firmy Augmentra. Dostępna jest na iOS, Androida i w wersji webowej. Używam jej od lat do rejestracji swoich tras – zarówno pieszych, jak i rowerowych. Działa mega stabilnie, nie obciąża nadmiernie baterii, można na niej polegać.
  Trasę możecie sobie zaplanować na kompie, a później wrzucić ją do telefonu.
  Czego może brakować turyście górskiemu ?! Niestety nie ma w niej czasów przejść szlaków górskich, bo to nie jest tego typu aplikacja.

  Ma jednak jedną wielką zaletę – działa zarówno online, jak i offline. Posiada co najmniej 4 użyteczne mapy online, z czego część można sobie pobrać do użytku offline (zaznaczając odpowiednie fragmenty mapy).
  Najczęściej korzystam z map:
  Viewranger Landscape
  OpenStreet Map
  OpenCycle Map

  Mamy również do dyspozycji zdjęcia satelitarne Bing i Google. Całe przełączanie map możliwe jest w trakcie rejestracji trasy, bez jej zatrzymywania, co często ułatwia zorientowanie się w słabo oznaczonym terenie.

  W zeszłym roku chodziłem planowałem wypad w polskie Izery z użyciem mapa-turystyczna.pl. Jednak jej szczegółowość pozostawia wiele do życzenia, więc na wszelki wypadek zabrałem ze sobą Viewrangera i pobrane mapy offline. Przydały się 🙂

  Na koniec dodam, że jest tam fenomenalna funkcja BuddyBeacon – umożliwia wymianę informacji o lokalizacji z innymi użytkownikami aplikacji.

  Zachęcam Was wszystkich do jej używania, bo może to przyczyni się do „wydania” przez autorów bardziej szczegółowych map terenów naszego pięknego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *