Diabelski Most w Czernej

22.01.2019 | Diabelski Most w Czernej to jedna z atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Już sama nazwa wskazuje, że warto się tym miejscem zainteresować. Ja dowiedziałem się o tym miejscu całkiem niedawno i wiedziałem, że w najbliższym czasie musimy tam pojechać. Niegdyś był to most. Teraz pozostały z niego tylko ruiny. 

Most został wybudowany w latach 1671-1691. Mierzył 18 metrów wysokości, 9,5 metra szerokości i 120 metrów długości. Co ciekawe, nazwano go mostem anielskim, ale według miejscowych był diabelskim. Patrząc na obrazy i wspomnienia go przedstawiające, można żałować, że z biegiem lat uległ zniszczeniu. Kształtem przypomina rzymski akwedukt i jest unikatową budowlą na skalę europejską. Legendy głoszą, że raz w roku odbywa się tutaj zjazd wszystkich złych duchów na czele z diabłami, a pod mostem znajduje się skarb, którego pilnuje sam diabeł.   

Podjeżdżając na miejsce nie znajdziemy tam wyznaczonego miejsca parkingowe. Należy zatrzymać się na poboczu i zejść ścieżką w kierunku wody. Wejście pod atrakcje jest darmowe. 

Hej! Zostaw komentarz pod wpisem.

Dzięki i do zobaczenia na szlaku!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *