Dom o Zielonych Progach, Bądź Ciszą, Cisza Jak Ta i SDM, czyli muzyka, którą lubimy najbardziej

Dom o Zielonych Progach, Bądź Ciszą, Cisza Jak Ta i SDM, czyli muzyka, którą lubimy najbardziej

Poezja śpiewana pojawiła się w naszym życiu gdzieś 3 lata temu i towarzyszy nam do dzisiaj. Podczas jazdy samochodem, podczas wieczornego spędzania czasu przy komputerze, podczas pisania tekstów na bloga czy nawet czasami podczas górskich wycieczek i oglądania wschodów słońca. Teraz aktualnie piszę ten wpis i słucham piosenki „Ciepły sen o Bieszczadach” grupy Cisza Jak Ta.  O tym jak to się zaczęło przeczytacie w dalszej części tekstu :).

Słuchanie poezji śpiewanej zaczęliśmy kiedyś od Domu o Zielonych Progach i to właśnie była grupa, która wprowadziła nas w przepiękną krainę łagodności. Piosenkę „Gór mi mało” znamy na pamięć tak jak i inne ich wykonania. Byliśmy dwa razy na ich koncertach w Nowym Sączu i Zawadce Rymanowskiej. Chociaż słucha się tych piosenek tyle razy to i tak za każdym razem brzmią one inaczej. Piosenki Domu o Zielonych Progach towarzyszą nam najczęściej. To bez wątpienia nasz numer jeden :).

Dom o Zielonych Progach
Dom o Zielonych Progach

Później słuchaliśmy często Starego Dobrego Małżeństwa. Zwłaszcza gdy wybieraliśmy się w Bieszczady to ich piosenki leciały w każdym wolnym momencie, a potem przypominały się podczas wędrówki. Próbowaliśmy sobie przypomnieć słowa, niektórych kawałków, to było bardzo ciężko. Teraz już znamy je bardzo dobrze. Chociaż śpiewanie nam nie za dobrze wychodzi to i tak coś tam sobie podśpiewujemy. W maju byliśmy na Jamnej na Festiwalu Piosenki Turystycznej „Pod Słońce”. Tam zachwyciła nas jedna grupa, a konkretnie Bądź Ciszą. To była muzyka niesamowita, a piosenki z kobiecym głosem zostawały na długo w głowie. Był taki okres, że przez miesiąc w samochodzie leciało tylko to. To była inna muzyka niż Domu o Zielonych Progach czy SDM, ale przyciągała do siebie niezwykle.

Bądź Ciszą
Bądź Ciszą

Cisza Jak Ta to grupa, której nie znamy jeszcze zbyt dobrze, ale ich piosenki wpadają w ucho, dlatego teraz mamy zapotrzebowanie właśnie na ich brzmienia. Zanim przesłuchamy wszystkich ich piosenek to trochę minie, bo trochę tego jest, ale im więcej tym lepiej. Jest też wiele innych zespołów, które śpiewają przepiękne melodie, jednak te zespoły, które wymieniłem lubimy i cenimy najbardziej.

Dom o Zielonych Progach

Bądź Ciszą

Cisza Jak Ta

Stare Dobre Małżeństwo

Z górskimi pozdrowieniami !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *