Festiwal Piosenki Turystycznej „Pod Słońce” na Jamnej

W miniony weekend na Jamnej w Chatce Włóczykija odbył się doroczny Festiwal Piosenki Turystycznej „Pod Słońce”, na którym usłyszeliśmy przepiękne turystyczne piosenki. Byli między innymi Celtic Tree, Mikroklimat, Leonard Luther czy Bądź Ciszą. Można było obejrzeć wernisaż fotografii Macieja Mrozika pod tytułem „Moje góry”. Było klimatycznie, przyjemnie – Jamna stała się na ten krótki okres krainą łagodności.

Pod Słońce – Jamna

Festiwal rozpoczął się już w piątkowy wieczór, otwarciem wernisażu fotografii Macieja Mrozika  pod tytułem „Moje góry”. Następnie miały zaprezentować się dwa ciekawe zespoły – Bez Zobowiązań i Chwila Nieuwagi.

Oficjalny plakat

Zespoły na festiwalu 

My przyjechaliśmy do Chatki Włóczykija, gdzie odbywały się koncerty po godzinie 19:00 w sobotę – czyli w drugim dniu. Chcieliśmy posłuchać zespołów i wykonawców prezentujących poezję śpiewaną. Ogólnie o tych zespołach za wiele nie słyszeliśmy, tylko Bądź Ciszą coś nam mówiło. Pozostałe kiedyś słyszeliśmy na YAPIE. Wszystkie zespoły i jeden wykonawca zaprezentowali nam po kilkanaście utworów. Nie było podczas festiwalu ostatniego zespołu – YesKiezSirumem, który niestety nie dojechał. Oprócz występów można było zakupić koszulki i płyty w sklepiku, jedzenie czy picie. Wszystko odbywało się we wiacie na terenie Chatki Włóczykija lub jak kto woli – Schroniska Dobrych Myśli. Ludzi było dość sporo mimo brzydkiej pogody. Było kilku naszych znajomych. Z nami przyjechali siostra Angeliki; Ewelina z chłopakiem Piotrkiem.

Celtic Tree
Mikroklimat
Leonard Luther
Widownia 🙂
Druga strona 🙂

Najbardziej podobał nam się zespół Bądź Ciszą, który wystąpił po godzinie 23:00. Oficjalne występy zakończyły się po północy i wtedy też pojechaliśmy do domu. Inni jeszcze zostali, bo zabawa miała trwać do samego rana.

Bądź Ciszą

Jeden komentarz

  1. Dziękuję za miłe słowa, obecność i relację z festiwalu. Zaglądajcie do nas czasem , kiedy mgły opadną i pogórze kapać się będzie w słońcu. Pozdrawiamy – Ekipa Podsłońcowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *