gora kamienska lodzkie
Łódzkie,  Podróże z dzieckiem,  W naszym plecaku

Góra Kamieńska to najwyższe sztuczne wzniesienie województwa łódzkiego

Góra Kamieńska to najwyższy szczyt województwa łódzkiego z tą różnicą, że ten jest sztucznie usypany w przeciwieństwie do szczytu Fajna Ryba (wzniesienie naturalne). Mierzy 386 m n.p.m. i jest wyższy o 39 metrów od tego naturalnego. Znajduje się w gminie Kamieńsk blisko Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Góra powstawała przez wiele lat w wyniku składowania nadkładu z tej kopalni. Zobacz 50 atrakcji, które warto zwiedzić w województwie łódzkim.

gora kamienska

Co robić na Górze Kamieńskiej?

Ciekawą atrakcją na Górze Kamieńskiej jest stok narciarski, który przyciąga do siebie na naśnieżony i dobrze oświetlony tor do zjazdów na nartach i snowboardzie. Zbudowano tam wyciągi: krzesełkowe i talerzykowe. Na szczycie znajduje się platforma widokowa, z której widać Kopalnię Bełchatów, elektrownia wiatrowa i wytyczone trasy rowerowe.

Jak dojechać na Górę Kamieńską?

Na parking na Kamieńskiej Górze dojechać można z miasta Kamieńsk, kierując się drogą 484 na Bełchatów. W Kalisku na rondzie skręcamy w lewo i jedziemy kilka kilometrów prosto. W Piaskach na budynkami firmy RAMB skręcamy w lewo i jedziemy cały czas za główną drogą, która doprowadzi nas na Górę Kamieńsk na parking.

Góra Kamieńska – parking

Na Górze Kamieńskiej jest wyznaczony parking, na którym swobodnie możesz zaparkować. Znajduje się kilkanaście metrów od platformy widokowej. Parking jest bezpłatny. Z tego miejsca można rozpocząć spacer na najwyższy punkt tego miejsca.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.