gora kamienska lodzkie
Łódzkie,  Podróże z dzieckiem,  W naszym plecaku

Góra Kamieńska to najwyższe sztuczne wzniesienie województwa łódzkiego

Góra Kamieńska to najwyższy szczyt województwa łódzkiego z tą różnicą, że ten jest sztucznie usypany w przeciwieństwie do szczytu Fajna Ryba (wzniesienie naturalne). Mierzy 386 m n.p.m. i jest wyższy o 39 metrów od tego naturalnego. Znajduje się w gminie Kamieńsk blisko Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Góra powstawała przez wiele lat w wyniku składowania nadkładu z tej kopalni. Zobacz 50 atrakcji, które warto zwiedzić w województwie łódzkim.

gora kamienska

Co robić na Górze Kamieńskiej?

Ciekawą atrakcją na Górze Kamieńskiej jest stok narciarski, który przyciąga do siebie na naśnieżony i dobrze oświetlony tor do zjazdów na nartach i snowboardzie. Zbudowano tam wyciągi: krzesełkowe i talerzykowe. Na szczycie znajduje się platforma widokowa, z której widać Kopalnię Bełchatów, elektrownia wiatrowa i wytyczone trasy rowerowe.

Jak dojechać na Górę Kamieńską?

Na parking na Kamieńskiej Górze dojechać można z miasta Kamieńsk, kierując się drogą 484 na Bełchatów. W Kalisku na rondzie skręcamy w lewo i jedziemy kilka kilometrów prosto. W Piaskach na budynkami firmy RAMB skręcamy w lewo i jedziemy cały czas za główną drogą, która doprowadzi nas na Górę Kamieńsk na parking.

Góra Kamieńska – parking

Na Górze Kamieńskiej jest wyznaczony parking, na którym swobodnie możesz zaparkować. Znajduje się kilkanaście metrów od platformy widokowej. Parking jest bezpłatny. Z tego miejsca można rozpocząć spacer na najwyższy punkt tego miejsca.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *