Łódzkie

Górka Rogowska (Góra Śmieciowa) w Łodzi

Będąc w ostatnich dniach sierpnia w Łodzi, nie przepuściliśmy okazji, żeby znaleźć jakąś górkę w tym mieście. Jak wiadomo w miastach z górami może być ciężko, ale już małe wzniesienia wystające nad zabudowania jak najbardziej się znajdą. W pierwszy dzień w przerwie między obowiązkami zdobyliśmy Górkę Rogowską bardziej znaną pod nazwą Góra Śmieciowa lub Śmieciówka

Górka Rogowska – informacja praktyczne

Góra Śmieciówka (Rogowska) mierzy 246 m n.p.m. Wyjście na górkę najlepiej zaplanować od wytyczonego parkingu obok szkoły i orlika. Wyjście zajmie nam jakieś 5 minut. Współrzędne parkingu: 51.8149294, 19.4975781. Okazuje się, że tych górek śmieciówek trochę jest na terenie Łodzi. Podobnie nazwana jest Górka Retkińska.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

  • Michał

    Górka Rogowska znajduje się na terenie osiedla Julianów – Marysin – Rogi, więc zaistniał błąd. Na Retkini również znajduje się górka, jednak ma inną nazwę. Jednakże zdjęcia są z tej na Rogach.

  • Krzysztof

    Czołem Góromaniacy! Nigdy nie przypuszczałem, że wybierzecie się kiedyś na jedno z łódzkich wzniesień:) Po prostu nie odpuszczacie żadnej okazji 🙂 Na następny raz proponuję Rudzką Górę. Co prawda ma tylko 230 m n.p.m. ale jest bardziej wybitna od Górki Rogowskiej. Podejrzewam, że oferuje dużo lepsze widoki, no i posiada bacówkę!
    Serdecznie pozdrawiam z Łodzi. Do zobaczenia na szlaku.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *