Górki Szymona w Piasecznie – Stawy Żabieniec i Zimne Doły z wieżą widokową

Górki Szymona to urokliwe miejsce pod Warszawą w Zalesiu Dolnym przynależącym do Piaseczna. Znajduje się tam ciekawy park, stawy, drewniany pomost widokowy, siłownia plenerowa, plac zabaw czy przepływająca rzeka Jeziorka. Co roku, najchętniej w okresie letnim oraz w wakacje przyjeżdża tam wiele osób, zwłaszcza mieszkańców Warszawy. Okolica jest atrakcyjna, dlatego można wybrać się tam na wycieczkę pieszą oraz rowerową, a także krótki spacer.

Górki Szymona w Piasecznie odwiedziliśmy w drodze do Warszawy. Teren był rozległy i przy okazji zwiedzaliśmy również Zimne Doły i wieżę widokową, która znajdowała się nad stawem. Maja zachwycona była placem zabaw i spędziła tam sporo czasu. 

Górki Szymona w Piasecznie

Górki Szymona – jak dojechać z Warszawy?

Dojazd z Warszawy zajmuje około 40 minut, gdy nie ma korków. Musisz kierować się drogą na Piaseczno. Jeśli jedziesz z południowej Polski, to może być to fajny przystanek przed wjazdem do stolicy. W pobliżu przebiega droga ekspresowa S7.

Parking – gdzie zatrzymać samochód?

Przy wejściu do parku znajduje się bezpłatny parking na sporo samochodów. Możesz dojechać niemal pod samo wejście. Gdy dotarliśmy tam w tygodniu, to było może kilka samochodów. 

  • Współrzędne parkingu na Górkach Szymona: 52.0515, 21.0246.
Górki Szymona w Piasecznie

Spacer po parku nad rzeką Jeziorką

Na terenie Górek Szymona możesz spędzić kilkanaście minut, godzinę, a nawet cały dzień. Bardzo przyjemnie musi być tam o poranku, gdy słońce przebija się pomiędzy drzewami. Są przygotowane specjalne ścieżki spacerowe, pomosty widokowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet zobaczysz wydmę. Tam właśnie znajduje się najwyższy szczyt parku. 

Teren jest piękny, zwłaszcza że przepływa tamtędy rzeka Jeziorka. Na miejscu są stawy, a nawet plaża. To miejsce cieszy się popularnością wśród mieszkańców miasta. My trafiliśmy tam bardzo przypadkiem i okazało się, że jest to ciekawe miejsce na mapie Polski. Oprócz tego można przyjemnie spędzić czas w okolicy.

Górki Szymona w Piasecznie
przewodnik
Górki Szymona w Piasecznie
Górki Szymona w Piasecznie
KALENDARZ
Górki Szymona w Piasecznie
Górki Szymona w Piasecznie
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Górki Szymona w Piasecznie
Górki Szymona w Piasecznie
Górki Szymona w Piasecznie

Górki Szymona – mapa parku

Możesz wyznaczyć sobie ciekawe miejsca na Google Maps, jednak my polecamy dokładniejsze mapy.cz. Tam znajdziesz wszystkie najważniejsze miejsca, zwłaszcza oznaczenie najwyższego punktu w terenie. Przez park przebiega żółty Chojnowski Szlak Południkowy.

Co warto zobaczyć w okolicy? Zimne Doły z wieżą widokową

W najbliższej okolicy warto zobaczyć Zimne Doły. To ciekawe miejsce na przyjemny piknik. Jest wiata, w której można zrobić ognisko, plac zabaw, a nawet drewniana wieża widokowa, na którą bezpiecznie można wejść i obejrzeć sielankowy krajobraz. Tam również znajduje się obszerny parking, na którym zatrzymasz samochód.

  • Współrzędne parkingu Zimne Doły: 52.0402, 21.0421.
Zimne Doły
Zimne Doły
Zimne Doły
Zimne Doły

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.