Książka,  Podróże z dzieckiem

„O wycieczkach z dzieckiem” – recenzja książki Marleny Woch

W dzisiejszym tekście chcemy się z Wami podzielić wrażeniami ze spotkania z książką „Góry z dzieckiem” autorstwa Marleny Woch. Bliżej znanej jako autorki strony o tej samej nazwie. Jak to zwykle bywa, od wydania trochę czekaliśmy na tę książkę, ale w końcu trafiła do naszych rąk. Uwielbiamy odbierać takie przesyłki od listonosza. Z niecierpliwością rozdzieramy przesyłkę i szybko dostajemy się do środka pudełka. Jest świeżutka i jeszcze pachnąca.

Patrząc na okładkę, zapowiada się całkiem nieźle. Jest bardzo kolorowa i od razu przykuwają naszą uwagę trzy znaczniki: praktyczne porady, szczegółowe opisy tras, a także propozycje wycieczek. Ciekawość nas całkiem zżera, ale zawsze zerkamy jeszcze na tylną okładkę. I pierwsze słowa, które rzucają się w oczy to: „wspólna pasja”.

Na początku książki możemy przejrzeć spis treści i dowiedzieć się dokładniej co ciekawego będziemy mogli w niej znaleźć. Na kolejnej stronie poznajemy bliżej autorkę przewodnika, jej męża i dwójkę dzieci, czyli całą górską rodzinę, która jest zakochana w podróżach i lubi spędzać ze sobą czas. Przewodnik „Góry z dzieckiem” podpowiada jak bezpiecznie zarazić dzieci swoją pasją i odkryć ją wspólnie od podstaw. 

O górach z dzieckiem pisze Marlena Woch

Dziecko w górach jest szefem, dlatego właśnie jemu należy podporządkować całą wędrówkę. Trzeba mieć czas na odpoczynek, przerwę na jedzenie czy zabawę. Planując pierwsze górskie wycieczki, należy pomyśleć o swojej kondycji fizycznej, która w górach odgrywa kluczową rolę. Nie dość, że samemu musisz pokonywać kolejne kilometry, to musisz nieść dziecko w chuście, nosidle czy trzymać za rękę. Zaplanowanie całego dnia jest bardzo ważne i ułatwia realizacje założonego wcześniej celu. Warto zastanowić się co w górach nam się przyda, z czego będziemy korzystać, a co jest tylko zbędnym balastem. 

Czytając lekturę dowiemy się dokładniej, co spakować do plecaka. Jeśli dopiero rozwijamy swoją górską pasję, to z tym tematem autorka trafiła w punkt. Jeśli już coś wiemy na ten temat, to możemy sobie przeczytać tekst dla porównania wyposażenia ekspertów z naszym. Trasy dla wózków są w okrojonej formie. Mamy do przejrzenia 2 strony w najpopularniejszych górach w Polsce: Tatrach, Pieninach czy Karkonoszach. Dalej dowiemy się o górach w ciąży, nocowaniu w schronisku czy motywacji do chodzenia poprzez zbieranie odznak turystycznych. 

Przewodnik „Góry z dzieckiem” – Marlena Woch

Przewodnik podzielony jest na 2 główne części. Pierwsza o nazwie „Zanim wyruszycie w góry” a druga „Propozycje wycieczek”. Na końcu jest jeszcze rozdział „Góry to nie wszystko”, słowniczek pojęć górskich, a także miejsce na pieczątki. Druga część jest najbardziej obszerna i zawiera propozycję wycieczek na najbardziej atrakcyjne szczyty w danym paśmie górskim. Poziom trudności jest subiektywnie oceniany przez autorkę, dlatego odczucie każdego z osobna może być inne. Plusem dla nas jest to, że przy opisie wycieczki nie ma mapy poglądowej.

Dlaczego? Ponieważ każdy przy czytaniu przewodnika weźmie do ręki wydanie papierowe mapy i prześledzi trasę, czytając opis Pani Marleny. Można także skorzystać z map w wersji online, jednak to już nie ma takiej frajdy. Przewodnik jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z górami i nie wiedzą gdzie iść, co robić i gdzie jest ładnie. Ci, którzy chodzą już trochę po górach, to przeczytają przewodnik „Góry z dzieckiem” autorstwa Marleny Woch z ciekawości.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *