Harenda w Zakopanem – wyciąg, parking, kamera

Harenda – Zakopane

Harenda to część Zakopanego, która w okresie letnim należy do tych spokojniejszych. Znana jest przede wszystkim z życiem i twórczością Jana Kasprowicza. Na Harendzie znajduje się muzeum biograficzne polskiego poety. Od 2006 roku jest jednym z głównych ośrodków narciarskich na Podhalu. Wytyczono tam trasy zjazdowe i uruchomiono czteroosobową kolej krzesełkową. Dzięki dobrej lokalizacji – przy wjeździe do Zakopanego, jest chętnie odwiedzana przez narciarzy. 

Harenda - Zakopane

Kamera online 

Na górnej stacji wyciągu narciarskiego umieszczono kamerę, dzięki której można sprawdzić obecne warunki na stoku i ilość zjeżdżających osób. 

Stok

Dla narciarzy przygotowano wyciągi orczykowe i 4-osobową kolejkę krzesełkową o długości 550 metrów i przewyższeniu około 200 metrów. W ciągu 60 minut kolejka jest w stanie przewieźć 2400 osób. Na stoku jest system sztucznego zaśnieżania i oświetlenie. Trasy zjazdowe na Harendzie przygotowano dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Dla tych drugich przewidziana jest trasa czarna. Na niej organizowane są międzynarodowe zawody FIS. Jest tutaj także trasa biegowa i skiturowa o długości 4 kilometrów.

Harenda - Zakopane

Wyciąg Harenda – cennik i godziny otwarcia 

Wyciąg Harenda, którym można wyjechać na szczyt Wierch Grapa jest otwarty codziennie od godziny 9:00 do 18:00. Bilet jednorazowy w dwie strony to 15 złotych, a w jedną 10 złotych. Grupy od 20 osób płacą 11 i 8 złotych. Przewodnicy i opiekunowie wycieczek mają wejście bezpłatne. Również bezpłatny jest przewóz roweru. 

Wyciąg Harenda - cennik i godziny otwarcia 

Wyciąg Harenda - cennik i godziny otwarcia 

Wyciąg Harenda - cennik i godziny otwarcia 

Wyciąg Harenda - cennik i godziny otwarcia 

Wyciąg Harenda - cennik i godziny otwarcia 

Parking – Karczma Harenda 

Parking na Harendzie znajduje się tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej i Karczmie Harenda. Nie jest on zbyt wielki, ale spokojnie zmieści się na nim kilkadziesiąt samochodów. Parking jest bezpłatny. Bezpłatne są także toalety, znajdujące się na miejscu.  

Parking Harenda

Noclegi Harenda – Pokoje Gościnne Łukaszczyk 

Będąc na wyjeździe służbowym w Zakopanem na Harendzie, nocowaliśmy w Pokojach Gościnnych Łukaszczyk. Nie mieliśmy zbyt dużych wymagań, ponieważ wieczorem odebraliśmy klucze, rozliczyliśmy się, a potem w pokoju byliśmy dopiero o 1 w nocy. Mieliśmy pokój z małym telewizorem. Łazienka była prywatna, ale poza pokojem. WIFI w naszym pokoju nie działało, a za łóżkiem było sprzątane chyba kilka miesięcy temu. Parking mieliśmy około 200 metrów od noclegu przy drodze głównej, ponieważ przy obiekcie nie było już miejsca. Cena 120 złotych za pokój. Ogólnie ok na jedną noc. Minus za czystość za łóżkiem i WIFI. Pokoje Gościnne Łukaszczyk znajdują się na ulicy Harenda 47a.  

Gdzie zjeść w Zakopanem? – Restauracja Harenda 

Będąc w Zakopanem gościliśmy w Restauracji Harenda, która w Internecie nie ma zbyt wysokiej opinii. Angelika zamówiła sobie polędwiczki, ja natomiast pizzę zbójnicką z serem, cebulą i boczkiem. Byliśmy po godzinie 12 i nie było jeszcze nikogo. Siedzieliśmy przy telewizorze i trochę irytowało nas, gdy podczas jedzenia pani kelnerka zmieniała kanały i oglądała programy. Dziwne uczucie wzroku na sobie. Ogólnie to głodni nie wyszliśmy, jedzenie nam smakowało. Restauracja znajduje się na ulicy Harenda 42. 

Zobacz inne wpisy na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *