Małopolskie,  Podróże z dzieckiem,  Spotkania górskie

II Tuchowski Festiwal Podróżników | vlog + wpis

W dniach 16-17 grudnia 2018 odbył się II Tuchowski Festiwal Podróżników. Była to jedna z największych imprez turystycznych w regionie w tym roku. Festiwal został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Świadczą w dużym stopniu o tym zaproszeni podróżnicy i bardzo pozytywne opinie, które można było usłyszeć od widzów w pierwszy i drugi dzień. 

Co się działo na Tuchowskim Festiwalu Podróżników?

Podczas II Festiwalu Podróżników w Tuchowie można było posłuchać opowieści o wyprawach po całym świecie. Od Chin przez Mongolię, Madagaskar, aż pod biegun. W pierwszym dniu prelekcje były przeznaczone dla wszystkich. Każdy, kto chciał, to mógł wejść i usłyszeć o podróżach marzeń. Wstęp był darmowy, a wszystko w niedzielę zaczęło się już o godzinie 12:00, a skończyło późnym wieczorem. Drugi dzień prelekcje zaplanowano dla szkół oraz grup zorganizowanych.

W tym drugim dniu my mieliśmy przyjemność opowiedzieć młodzieży o najpiękniejszych miejscach w górach, które odwiedziliśmy podczas naszych 8-letnich podróży. Było o czym opowiadać, a mieliśmy ograniczony czas, bo tylko 45 minut. 🙂 Wydaje się sporo czasu, a jednak jak już się zacznie mówić, to minuty lecą bardzo szybko. W międzyczasie były przeprowadzane konkursy, w których do wygrania był sprzęt turystyczny, kubki, książki czy mapy. Przed wejściem na salę kinową swoje stoiska mieli podróżnicy oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. 

Mamy nadzieję, że podczas naszej krótkiej prezentacji udało się w młodych zaszczepić, chociaż małego bakcyla podróżniczego. No przecież nie na darmo pokazaliśmy im ponad 200 zdjęć. 🙂 Po naszej prelekcji udało się porozmawiać z organizatorem festiwalu Jakubem Nowakiem – prezesem Stowarzyszenia „My Pogórzanie”. To wszystko możesz zobaczyć w poniższym vlogu, którego zrobiliśmy, w ramach krótkiego podsumowania naszego dnia spędzonego w Tuchowie. Po obejrzeniu pamiętaj, żeby zasubskrybować nasz kanał na YouTube. 🙂 

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.