Ślubne inspiracje

Jaki fotograf ślubny i kamerzysta z Nowego Sącza i Krakowa?

Jeśli znalazłeś się u nas na blogu i zaciekawił Cię ten wpis, to przypuszczam, że jesteś na etapie poszukiwania fotografa oraz kamerzysty na swój ślub. Dobrze trafiłeś, ponieważ ten poradnik jest dla Ciebie. Poruszymy w nim najważniejsze kwestie związane z wyborem fotografa na swoją uroczystość. Sprawdzimy, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem poszukiwań. Czemu ceny reportaży ślubnych są różne, ile zdjęć powinniście otrzymać jako produkt końcowy, jakie pytania zadać i wreszcie, jakiego fotografa wybrać.

Jak wybrać fotografa na wesele?

Przychodzi taki dzień, że zastanawiasz się, jaki jest godny polecenia fotograf i kamerzysta na swój ślub? Chcesz wybrać najlepszego, żeby potem nie żałować i nie płakać, że zdjęcia i film są słabej jakości? Na początku naszego poradnika dla fotografów i Par Młodych przedstawimy się, pisząc kilka zdań o sobie.

Fotograf ślubny Nowy Sącz – ile zdjęć z wesela?

My robiąc zdjęcia i filmując uroczystości ślubne w okolicach Krakowa czy Nowego Sącza oddajemy Parze Młodej minimum 500 zdjęć po artystycznej obróbce. Ich może być więcej i zależy to od tego, czy dużo się dzieje na weselu, ilości osób czy dodatkowej sesji ślubnej. Zdarza się tak, że Para Młoda otrzymuje od fotografa 100 zdjęć, 300 zdjęć, a nawet 4000 zdjęć. To wszystko zależy od tego, na ile się z fotografem umówimy i zapiszemy na umowie.

Musisz pamiętać, że profesjonalny fotograf nie odda Ci surowych zdjęć przed obróbką i nie na miejscu jest go o to pytać. Czy Ty idziesz do restauracji i po zjedzeniu pizzy i prosisz kucharza o odpadki z jedzenia albo w salonie krawieckim o pozostałości z sukni? No właśnie. To jest taka sama sytuacja.

ile za fotografa na slub

Jaki sprzęt na wesela – aparat i obiektyw

My od samego początku związani jesteśmy z aparatami firmy Nikon oraz kamerami i bezlusterkowcami firmy Sony. To jaką markę wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Nie ważne czy Nikon, Canon, Sony czy Pentax. Wiele zależy od Twojego pomysłu i podejście do danego zlecenia.

Jaki podstawowy zestaw na śluby?

Jeśli startujesz z Nikonami, to na sam początek możemy przedstawić Ci taki minimalny zestaw potrzebny do zrealizowania ślubnego zlecenia.

  • Aparat Nikon D750. Samo body można znaleźć za mniej więcej 5000 złotych. Najlepiej zakupić 2 sztuki. Można także na sprzęt zapasowy w razie awarii mieć Nikon D610 za 3300 złotych.
  • Obiektyw Sigma ART 35 mm za 3200 złotych + Sigma ART 85 za 4700 złotych.
  • Lampa błyskowa za około Nikon SB 700 za 700 złotych – 2 sztuki.
  • Koniecznie 2 karty pamięci w aparacie, czyli 4 sztuki na 2 body. Kartę najlepiej zakupić z tych najlepszych, ponieważ tam znajduje się dorobek naszego życia.
  • Pozwolenie na wykonywanie zdjęć w miejscach sakralnych. 90% procent księży pyta fotografów ślubnych o zezwolenie na naszym terenie w Nowym Sączu, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Zakopanem czy Brzesku.
fotograf slubny nowy sacz

Fotografia ślubna – gdzie się reklamować?

Najlepszą formą reklamy jest tak zwana poczta pantoflowa. Prościej mówiąc ktoś miał Ciebie na swoim ślubie i polecił swojemu znajomemu. W Internecie jest sporo portali, które zamieszczają bazę z listą dostępnych ekip ślubnych. Warto dodać się chociaż do jednego. Koniecznie trzeba założyć stronę internetową i social media, dzięki którym łatwo można dotrzeć do nowych klietnów.

jaki sprzet na wesela

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *