Poradnik

Jaki telefon dla podróżnika?

Podczas ostatniego wyjazdu, czyli objazdówki po wschodniej Polsce otrzymaliśmy do testów telefon dla podróżnika HAMMER Active 2 LTE. Dobrze się złożyło, bo mieliśmy go cały czas w trasie i mogliśmy sprawdzić, co potrafi, a w czym odstaje od reszty stawki. Jak wiesz ze wpisu podsumowującego wyjazd, w podróży byliśmy 3000 kilometrów samochodem, a podczas wędrówek wydreptaliśmy około 300. Jesteś ciekawy, jak wypadł smartfon i jakie są nasze wrażenia po 20-dniowym codziennym użytkowaniu? Sprawdź. 

HAMMER Active 2 LTE

Telefon został wprowadzony do sprzedaży pod koniec zeszłego roku, czyli całkiem niedawno. Cechuje go wytrzymałość oraz długo trzymająca bateria. Telefon ten, z mojego punktu widzenia prawidłowo jest nazywany pancerniakiem. Podczas pierwszego kontaktu z nim, żadne inne określenie nie przychodzi do głowy. Obudowę ma pyłoodporną oraz wodoszczelną, która jest bardzo mocna i posiada certyfikat IP68. Dla ciekawskich jest to certyfikat przydzielany urządzeniom, które wytrzymują pod wodą przez 30 minut na głębokości nawet jednego meta i pięćdziesięciu centymetrów.

Można używać go podczas lekkiego deszczu, ponieważ jest odporny na zachlapania. Nie wiem, jak zachowa się jeśli specjalnie będziesz używać go pod wodą, ale jeśli wpadnie przez przypadek i na chwilę to nic się nie stanie. My wrzuciliśmy go do kałuży, a potem trzymaliśmy chwilę w rzece i wszystko działało bez zarzutu.

Wytrzymał także upadek na chodnik, chociaż specjalnie go nie upuściliśmy. Zdjęcia telefonu, które można zobaczyć w tym wpisie, specjalnie zrobiliśmy w domu już po powrocie i trzeba przyznać, że nie widać na nim wspomnianych wcześniej zdarzeń. Używaliśmy go kilka dni podczas wędrówek w deszczowej pogodzie i sprawdzał się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Wystarczyło go przetrzeć suchą szmatką.

Telefon posiada 5-calowy ekran HD IPS chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 3, także dla mnie jest to dobre rozwiązanie. Zawsze po zakupie muszę we własnym zakresie doklejać szybę hartowaną i kupować futerał, a tu problem mam z głowy. Mogę przy okazji zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. 

Robiliśmy nim zdjęcia i nagrywaliśmy. Telefon posiada dwa aparaty, główny ma 8 Mpx z przysłoną f/2.4, autofokusem i HDR oraz drugi – ten do selfie jest słabszy, ma 2 Mpix także z f/2.4. Nie jest to rewelacja, ale szybki kontakt ze światem na portalach społecznościowych jest. Zresztą w tej półce cenowej smartfonów do 600 złotych, przednie aparaty to nie demony ostrości i jakości. Jesteśmy rodziną, która spędza bardzo dużo czasu w trasie, więc w zaistniałej sytuacji stwierdzamy, że człowiek nie musi nim szpanować przed innymi. 🙂 

Za co mogę jeszcze pochwalić to urządzenie? Myślę, że za długo działającą baterię. I to jest jego główny atut. Mam porównanie z dotychczasowym użytkowaniem swojego smartfona, a tym właśnie pancerniakiem. Przy takim samym użytkowaniu długość pracy baterii telefonu HAMMER była znacznie dłuższa, mogę stwierdzić, że nawet o około 40 godzin.

Należy tutaj wspomnieć o baterii, że została zastosowana pojemność 5000 mAh i ładuje się blisko 5 godzin. Nie jest to jakiś mankament, który utrudnia mi życie, bo przeważnie i tak ładuję telefon nocą, a dziennie spędzam na telefonie maksymalnie 30 minut, więc u mnie bateria może trzymać długo. Myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się to rozwiązanie, dla takich górołazów jak my, w kilkudniowym marszu, nawet z namiotem na plecach. Spokojnie może kilka dni wytrzymać na jednym ładowaniu, a ewentualnie można doładować energię dzięki powerbankowi, którego i tak zawsze mamy w plecaku na takich trasach.

Jedynym irytującym mnie faktem było to, że zainstalowałam aplikację krokomierz i cały czas co włożyłam telefon do kieszeni kurtki, a później kontrolowałam wynik, to aplikacja się samoistnie wyłączała. Sprawdzałam to na 3 najpopularniejszych aplikacjach i zawsze to samo. Telefon może mieć problem z instalacją, niektórych aplikacji. Możemy przeczytać komunikat, że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. Rozwiązanie tego problemu znaleźliśmy dopiero po poszukiwaniach w sieci.

Jeśli ktoś przerzuci się z hiper szybkiego smartfona to możliwe, że odczuje małe opóźnienie w działaniu tego telefonu. Mimo że aplikacje ładują się wolniej, to wszystko działa poprawnie. Należymy do osób, które telefon potrzebują to podstawowych czynności. Najważniejsze jest, aby zadzwonić, wysłać wiadomość, skorzystać z nawigacji, kilku aplikacji dla podróżnika oraz mieć kontakt z osobami obserwującymi naszego bloga. Te wymagania spełnił, więc nie mamy do niego większych zarzutów. 

 Wpis powstał przy współpracy z firmą mPTech Sp. z o.o.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.